مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش موی غیر طبیعی ریزش موی غیر طبیعی
22 آگوست 2018 بدون نظر 251 بازدید

علائم ریزش موی غیر طبیعی و روش های درمان آن

آشنایی با علائم ریزش موی غیر طبیعی برای جلوگیری از کم پشت شدن مو ها و طاسی می تواند مفید باشد. زیرا  در صورتی که با این علام آشنایی داشته باشید می توانید در صورت بروز چنین عارضه ای، خیلی زود برای درمان اقدام کنید و از روش های درمانی ریزش مو نتیجه ی بهتری بگیرید.

ریزش موی طبیعی چگونه است؟

موها دارای چرخه رشدی متشکل از سه مرحله رشد فعال، مرحله بینابینی و مرحله استراحت یا ریزش می باشد. بنابراین ریزش تارهای مو غیر طبیعی نبوده و جزئی از چرخه ی رشد آن ها است. در ریزش موی سر به صورت طبیعی تعداد مشخصی از موها به صورت روزانه ریخته می شوند.

ریزش موی غیر طبیعی چگونه است؟

زمانی که ریزش مو غیر طبیعی باشد، تعداد موهایی که به صورت روزانه ریخته می شوند از حالت معمول افزایش می یابد. عوامل ایجاد ریزش موهای غیر طبیعی بسیار زیاد و متنوع هستند و  سرعت و الگوی ریزش مو ها بر حسب علت ممکن است با هم متفاوت باشد.

علائم ریزش موی غیر طبیعی و روش های درمان آن

علائم ریزش موی غیر طبیعی

علائم ریزش موی غیر طبیعی به شرح زیر می باشد:

یکی از نشانه های ریزش غیر طبیعی موها، ریزش بیش از ۱۰۰ تار مو به صورت روزانه است، البته شمارش تعداد موهای ریخته شده بایستی حداقل دو هفته ادامه یابد. روش های خاصی هم برای بررسی موها جهت کنترل مقدار ریزش مو وجود دارد؛ یکی از این روش ها انجام تست کشیدن است که البته نتایج حاصل از آن تقریبی است. برای انجام این تست یک دسته کوچک از موی سر خود( حدود ۶۰ تارمو) را بین دو انگشت گرفته و کمی آن ها را بکشید، در صورتی که روز قبل حمام نرفته باشید و فقط ۴ لی ۵ تار مو در دست شما باقی بماند، ریزش موی شما طبیعی است و در غیر این صورت نیاز به بررسی بیشتری است.

پزشکان متخصص پوست و مو نیز با مواردی نظیر بررسی وجود برخی بیماری های زمینه ای ریزش مو در فرد و انجام تست های خاصی ریزش موی غیر طبیعی را تشخیص و علت آن را شناسایی می کنند. انجام تست انقباض، نمونه برداری از پوست سر، جمع آوری موهای ریخته شده  در طی مدت زمان مشخص و بررسی آن ها، سنجش مو ها با دستگاه سنجش مو از مهمترین تست هایی هستند که پزشکان متخصص پوست و مو برای تشخیص دقیق تر استفاده می کنند.

روش های درمان ریزش موهای غیر طبیعی

برای درمان ریزش مو بایستی بنا به علتی که موجب ریزش مو شده است از روش های درمانی خاصی کمک گرفت یعنی با رفع علت ریزش مو، از ادامه یافتن آن  جلوگیری نمود و در صورت امکان برای رویش مجدد موهای ریخته شده اقدام نمود.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha