مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

عفونت بعد از کاشت مژه عفونت بعد از کاشت مژه
13 دسامبر 2018 بدون نظر 940 بازدید

جلوگیری از عفونت بعد از کاشت مژه

بهترین روش برای داشتن مژه پر پشت برای افرادی که به طور مادرزادی مژه کم پشتی دارند، افرادی که به علت حادثه ای مانند سوختگی کل مژه خود را از دست داده اند و افرادی که به دلایل مختلف دچار ریزش مژه شده اند به جای استفاده از مژه های مصنوعی که دردسرهای زیادی دارند کاشت مژه  با موی طبیعی قابل رشد می باشد که در مراکز تخصصی انجام می پذیرد و پس از کاشت مژه فرد باید مراقبت های خاصی از مژه های خود داشته باشد و جهت جلوگیری از عفونت بعد از کاشت مژه باید از انجام برخی کارها امتناع نماید.

کاشت مژه

پیوند مژه که یک روش زیباسازی چهره  می باشد از طریق برداشت تار موها از وسط سر خود فرد انجام می پذیرد و پس از کوتاه کردن موها متخصص آنها را با زاویه مناسب در سوراخ هایی که از قبل در پلک ایجاد کرده با فاصله مناسب خواهد کاشت که معمولا در هر پلک بین ۲۵ تا ۵۰ تار مو کاشته می شود.

جلوگیری از عفونت بعد از کاشت مژه

عفونت بعد از کاشت مژه

کاشت مژه به دلیل حساس بودن چشم ها و پلک به تخصص و تجربه زیادی نیاز دارد که تنها توسط متخصصین کاشت کمی برای افرادی که مشکل کم پشتی مژه دارند یا بر اثر مشکلی کل مژه خود را از دست داده اند انجام می پذیرد.

عفونت بعد از کاشت مژه

یکی از خطراتی که بعد از کاشت مژه فولیکول های کاشته شده تار موها را در پلک تهدید می نماید خطر بروز عفونت بعد از کاشت می باشد که این عفونت ممکن است حین جراحی کاشت و یا پس از کاشت مژه به دلیل عدم رعایت برخی از اصول های بهداشتی ایجاد گردد و فرد جهت جلوگیری از بروز این خطر باید تمام نکات مراقبتی را که متخصص به وی توصیه خواهد کرد رعایت نماید و اگر شواهدی از بروز عفونت در مژه ها مانند تورم، ترشح، التهاب و درد شدید را مشاهده نمود به متخصص مراجعه نماید.

جلوگیری از عفونت بعد از کاشت مژه

  • پس از کاشت مژه فرد باید جهت جلوگیری از تجمع آلودگی و چربی در مژه ها پلک خود را با شامپوی بچه شستشو نماید.
  • پس از کاشت مژه نباید تا مدتها از لوازم آرایشی چرب و پاک کننده های آرایشی در مژه های کاشته شده استفاده شود زیرا این لوازم باعث تجمع چربی و بروز خطر عفونت در پلک خواهند شد.
  • مالیدن پلک ها، خوابیدن بر روی شکم و خاراندن مژه ها به دلیل خارشی که پس از کاشت مژه ایجاد می شود از جمله کارهای ممنوعه فرد می باشد.
  • پس از کاشت مژه ها نباید تا چندین ماه و تا زمانی که رشد مژه ها به نهایت خود برسد از ریمل استفاده کرد.
  • پس از کاشت مژه به دلیل حساس بودن مژه های کاشته شده نباید به استخر رفت زیرا کلر و باکتری های موجود در استخر موجب التهاب مژه ها خواهند شد و ممکن است پس از استفاده از استخر عفونت و چرک در مژه ها ایجاد شود .
[تعداد: 2   میانگین: 3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha