مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

طاسی ژنتیکی طاسی ژنتیکی
11 نوامبر 2018 بدون نظر 483 بازدید

طاسی ژنتیکی و روش های درمان آن

همانطور که اطلاع دارید طاسی و کچلی علت های مختلفی داشت به همین دلیل افرادی که دچار آن میشوند باید قبل از هر چیز به بررسی علت آن بپردازند تا بتوانند از روش های درمانی مناسب استفاده کنند بنابراین استفاده از هر گونه روش درمانی قبل از بررسی علت ریزش مو کار درستی نخواهد بود و حتی در برخی موارد موجب افزایش ریزش مو و طاسی خواهد شد. طاسی ژنتیکی یکی از انواع ریزش مو هاست که بسیاری از افراد مخصوصا آقایان ممکن است در طول زندگی خود با آن روبرو شوند به همین دلیل در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

طاسی ژنتیکی چیست؟

از میان انواع ریزش مو ها، طاسی ژنتیکی نوعی از طاسی است که ممکن است بسیاری از افراد در طول زندگی خود با آن روبرو شوند به همین دلیل بهتر است افرادی که دچار ریزش مو شده اند همیشه قبل از هر چیز به بررسی این مورد بپردازند. بهتر است بدانید طبق تحقیقاتی که صورت گرفته، در میان آقایان از هر ده نفری که به ریزش مو مبتلا میشوند حداقل ۸ نفر دچار این نوع ریزش مو شده اند.

طاسی ژنتیکی و روش های درمان آن

متاسفانه کچلی و طاسی ژنتیکی یا آندروژنیک قابل پیشگیری نیست چون ژن های طاسی در زمان تشکیل جنین منتقل خواهند شد و نمیتوان از این موضوع به هیچ  وجه جلوگیری کرد.

افرادی که مستعد ابتلا به این نوع کچلی هستند تنها کاری که میتوانند انجام دهند این است که با استفاده از روش هایی که در ادامه خواهیم گفت به درمان آن بپردازند و گرنه راهی برای جلوگیری از ان وجود نخواهد داشت.

درمان طاسی ژنتیکی

برای درمان طاسی ژنتیکی میتوان از داروهایی استفاده کرد که باعث کاهش حساسیت فولیکول ها به هورمون های مردانه میشوند چون ریزش موی ژنتیکی عمدتا به علت هورمون های مردانه به وجود می آید. در حال حاضر فیناستراید جزء رایج ترین داروهایی است که برای رفع ریزش موی ژنتیکی از آن استفاده میشود.

ماینوکسیدیل هم از داروهایی است که میتوان با استفاده از آن به نتایج قابل قبولی دست پیدا کرد. البته این روش ها همگی از روش هایی هستند که میتوان برای درمان موقت طاسی از آن استفاده نمود و برای رفع دائمی باید از روش های کاشت مو استفاده کرد.

بهترین روش برای درمان طاسی ژنتیکی

در حال حاضر روش های کاشت مو بهترین روش هایی هستند که میتوان برای درمان طاسی ژنتیکی از آن استفاده نمود. استفاده از این روش باعث میشود تا در کمترین زمان ممکن شاهد رشد موهای جدید باشید. با استفاده از روش های جدید کاشت مو میتوان بدون عوارض خطرناک به نتایج قابل قبولی دست پیدا کرد.

[تعداد: 3   میانگین: 4.7/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha