مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

طاسی منطقه ای طاسی منطقه ای
12 نوامبر 2018 بدون نظر 485 بازدید

علل و روش های درمان طاسی منطقه ای

طاسی انواع مختلفی دارد که باید برای رفع آن قبل از هر چیز نوع آن مشخص شود. معمولا با توجه به علائمی که طاسی دارد میتوان به علت آن پی برد اما برای بررسی های دقیق تر باید حتما به متخصصان زیبایی مراجعه کرد تا بتوان به خوبی به درمان کچلی و ریزش مو پرداخت. طاسی منطقه ای یکی از انواع ریزش مو هاست که میتواند دلایل مختلفی داشته باشد به همین دلیل باید برای درمان این مشکل به بررسی آن پرداخت. در ادامه به علل و روش های درمان طاسی سکه ای و یا منطقه ای خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

طاسی منطقه ای چیست؟

طاسی منطقه ای به اصطلاح به نوعی از طاسی گفته میشود که در موهای بیمار به صورت مدور و یا سکه ای دچار ریزش شده باشد. بر خلاف تصوری که اکثر افراد دارند طاسی سکه ای یا منطقه ای فقط به علت بیماری های قارچی و عفونی به وجود نمی اید و علاوه بر آن میتواند علل مختلفی داشته باشد. بیماری آلوپسی از انواع دلایل طاسی مدور است که ممکن است برخی از افراد در طول زندگی خود به آن مبتلا شوند.

علل و روش های درمان طاسی منطقه ای

یکی از علائم اصلی بیماری آلوپسی این است که علاوه بر موهای سر موهای سایر نقاط بدن هم دچار ریزش خواهند شد. مثلا فرد در دست و پا هم شاهد ریزش مو خواهد بود. متاسفانه در حال حاضر علت دقیق بروز این بیماری مشخص نیست اما طی تحقیقاتی که انجام شده این بیماری به علت نواقص ژنتیکی به وجود می آید.

علائم طاسی منطقه ای

همانطور که گفتیم طاسی منطقه ای در صورتی که به علت بیماری آلوپسی به وجود آید با ریزش موی نواحی مختلف بدن همراه خواهد بود. اما علائم طاسی قارچی که به صورت کچلی منطقه ای به وجود می آید کاملا فرق خواهد داشت و افرادی که دچار آن میشوند شاهد ریزش موی نواحی دیگر بدن نخواهند بود.

معمولا طاسی قارچی همراه با خارش سر خواهد بود و در اکثر موارد قبل از اینکه موها دچار ریزش کامل شوند بیمار به علت سوزش، خارش و پوسته به پزشک مراجعه خواهد کرد.

برای درمان طاسی منطقه ای باید چه کرد؟

طاسی منطقه ای در صورتی که به علت بیماری های قارچی به وجود آمده باشد با استفاده از داروهای خوراکی و موضعی به راحتی از بین خواهد رفت اما معمولا برای رفع بیماری آلوپسی نمیتوان از دارو ها استفاده کرد و افرادی که دچار آن میشوند مجبور خواهند بود تا از روش های موقت مانند روش ترمیم مو استفاده کنند تا شاهد رفع موقت کچلی و طاسی خود باشند.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha