مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علل ریزش مو علل ریزش مو
21 سپتامبر 2018 بدون نظر 640 بازدید

ضرورت شناخت علل ریزش مو برای درمان

ریزش مو مسئله ای می باشد که اغلب باعث ایجاد نگرانی در افراد خواهد شد و هر فردی که دچار این مشکل می گردد این انتظار را دارد که با اولین روش درمانی ریزش مو در وی کنترل و رویش مجدد موها آغاز گردد اما در ریزش مو به دلیل اینکه گونه های متفاوتی از ریزش وجود دارد و تا علت ریزش مو شناسایی و مشخص نگردد نمی توان روشی مناسب برای درمان آن را پیدا نمود شناسایی علل ریزش مو در اولویت قرار دارد که روش درمان مناسب را مشخص می نماید.

علل ریزش مو

به طور کلی علل ریزش موی سر را می توان به دو دسته علل ژنتیک و غیر ژنتیک تقسیم نمود که شناخت این علت ها در مراحل اولیه ریزش مو به درمان ریزش کمک شایانی خواهد کرد زیرا ریزش مو به گونه های مختلفی رخ می دهد که گاها یک یا چند علت با ترکیب شدن با هم دلیل ریزش مو را تشکیل می دهند که با شناخت کامل این علل می توان درمانی مناسب جهت کنترل ریزش مو را اعمال نمود.

علت های شایع ریزش مو

از علل ریزش مو می توان به مواردی مانند ژنتیک، بیماری، مصرف دارو، رژیم غذایی نامناسب، کم خونی، بیماری های تیروئید، استرس و شرایط زندگی و عدم توجه به بهداشت مو اشاره نمود.

ضرورت شناخت علل ریزش مو برای درمان

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو پس از شناخت علت ریزش مو کاری تخصصی می باشد که باید حتما با مراجعه به متخصص پوست و مو انجام بگیرد ، در ریزش موی ژنتیک متخصصین از داروها و محلول هایی استفاده می نمایند که فولیکول های مو را مورد هدف قرار بدهند و مانع از تخریب آنها شوند و در این راه از محلول هایی مانند ماینوکسیویل استفاده می کنند که برخی از محلول ها له طور موضعی و برخی به طور تزریقی به فولیکول مو جهت تقویت تزریق می گردد.

به جز ریزش مو با علت آندروژنتیک اغلب ریزش های مو اگر به موقع درمان گردد و با تغییر رژیم غذایی قابل درمان و کنترل می باشد اما در مورد ریزش موی ژنتیک اغلب بیمارانی که به این ریزش مو دچار می شوند در نهایت مجبور به انجام کاشت مو خواهند شد.

ریزش مو مسئله ای می باشد که درمان آن به شناخت علت به وجود آمدن ریزش بستگی دارد و تا علت ریزش مو به درستی شناخته نشود نمی توان درمان متناسب با علت ریزش را برای بیمار اتخاذ نمود زیرا گاهی ریزش مو در بیماران به عللی مانند بیماری یا استرس روحی ایجاد می گردد که با برطرف شدن این بیماری ها رشد مجدد موها نیز آغاز خواهد شد.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha