مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ضررهای ماینوکسیدل ضررهای ماینوکسیدل
21 سپتامبر 2018 بدون نظر 2144 بازدید

ضررهای ماینوکسیدل چیست؟

در این مقاله می خوانیم:

در جهت درمان ریزش مو در افراد مختلف داروها و محلول های مختلفی توسط متخصصین تجویز می گردد که تجویز این محلول ها و داروها با توجه به شناسایی علت ریزش مو در این افراد صورت می گیرد و محلول ماینوکسیدیل نیز یکی از این محلول های تجویز شده توسط متخصصین می باشد که باید دید ضررهای ماینوکسیدل چیست .

ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل در گذشته نام قرصی بوده است که برای افرادی که فشار خون بالایی داشته اند تجویز می شده است اما چون یکی از عوارض مصرف این دارو رشد ناخواسته مو بوده است امروزه این دارو به صورت محلولی و جهت کنترل ریزش موی سر و رشد مجدد موها مورد استفاده قرار می گیرد،

محلول  موضعی ماینوکسیدیل با مصرف دوره ای موجب گشاد شدن رگ های خونی می گردد و از این طریق فولیکول های مو تغذیه بهتری خواهند داشت و در نتیجه ریزش آنها کنترل می گردد و رویش مجدد موها شروع خواهد شد، این محلول باید توسط افرادی مورد استفاده قرار بگیرد که هنوز فولیکول موی آنها به صورت کامل تخریب نشده است.

ضررهای ماینوکسیدل چیست؟

ماینوکسیدیل موضعی برای درمان ریزش مو با الگوی مردانه و زنانه با درصد متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد و این محلول در زنان با ۲ درصد  و در مردان با ۵ درصد مصرف می گردد.

ضررهای ماینوکسیدل

مصرف محلول ماینوکسیدیل به دلیل مواد تشکیل دهنده آن ممکن است در برخی از افراد باعث ایجاد حساسیت و آلرژی گردد و یا در پوست ایجاد خارش و التهاب و سوزش ایجاد نماید همچنین مصرف ناخواسته این محلول در نقاط تحت درمان باعث رشد ناخواسته مو خواهد شد که این امر مخصوصا برای خانم ها بسیار نگران کننده خواهد بود.

افرادی که دچار عوارض مصرف محلول ماینوکسیدیل می شوند باید مصرف این محلول را کاهش دهند و در صورت کاهش مصرف اگر عوارض ناشی از  مصرف این محلول در آنها کاهش پیدا نکند باید مصرف آن را قطع نمایند.

برخی از عوارض مصرف ماینوکسیدیل بسیار نادر می باشد که در صورت بروز این موارد مصرف این محلول باید سریعا قطع گردد که از جمله این عوارض تاری در دید، درد در قفسه سینه، تغییر در فشار خون، لایه به لایه شدن پوست، سردرد و بی حسی و سوزش در دست و پا می باشد.

[تعداد: 5   میانگین: 3.8/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha