مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

شامپو برای خارش سر شامپو برای خارش سر
26 نوامبر 2018 بدون نظر 1420 بازدید

بهترین شامپو برای خارش سر

برای درمان خارش پوست سر روش های مختلفی وجود دارد که استفاده از شامپو، ماسک های گیاهی و  پماد از جمله این روش ها می باشد که ساده ترین این روش ها تعویض شامپوی مصرفی و استفاده از شامپوی ضد خارش و تسکین دهنده می باشد که در اینجا خواهیم دید بهترین شامپو برای خارش سر کدام شامپو می باشد.

شامپو و خارش سر

یکی از علل شایع خارش پوست سر استفاده زیاد و وسواس گونه از انواع شامپوهای ضد شوره و شامپوی موهای چرب می باشد و این شامپوها در صورتی که به طور افراطی مورد استفاده قرار بگیرند خود باعث خشک شدن زیاد پوست سر و ایجاد خارش در آن خواهند بنابراین استفاده مکرر از این شامپوها باید کنار گذاشته شود و به هفته ای دو بار کاهش داده شود تا پوست تحریک و خشک نگردد.

بهترین شامپو برای خارش سر

شامپو برای خارش سر

گر چه خارش سر به دلایل مختلفی ایجاد می گردد اما اگر این خارش به دلیل خشک شدن پوست سر و به علت استفاده از شامپوی نامناسب باشد می توان با تعویض نوع شامپو و استفاده از شامپو موهای حساس و شامپوهای ملایم که فلزات سنگین بسیار کمی دارند و در ترکیب آنها از الکل کمتری به دلیل تحریک نشدن پوست سر استفاده شده است جهت شستشوی موها استفاده نمود و استفاده دو بار در هفته از این شامپوها در رفع خارش پوست سر بسیار موثر خواهد بود و خارش را از بین خواهد برد .

نکات مراقبتی برای پوست سر

  • پوست سر نیز مانند موها تحت تاثیر عوامل مختلف دچار مشکلات عفونتی و التهاب می گردد و باید از آن مراقبت گردد تا زمینه ریزش موها فراهم نگردد.
  • رنگ کردن و استفاده از انواع اسپری و تافت ها گر چه باعث تغییر در موها می شوند اما اثرات متفاوتی بر روی پوست دارند و تا مدت ها بر روی پوست سر باقی می مانند و به همین دلیل باید پوست به درستی شستشو شود.
  • هر فردی جهت شستشوی مناسب مو و پوست سرش باید شامپوی متناسب با نوع مو و پوست خود را تهیه نماید.
  • روغن های گیاهی بهترین تقویت کننده پوست سر و احیا کننده آن هستند که با استفاده از آنها می توان به تقویت پوست سر پرداخت.
  • یکی از بهترین روش های جلوگیری از بروز خارش در پوست سر تعویض ملحفه و روکش بالش و شستشوی آنها با آب ولرم می باشد.
[تعداد: 3   میانگین: 3.7/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha