مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ساختمان مو ساختمان مو
29 اکتبر 2018 بدون نظر 519 بازدید

ساختمان مو چگونه است؟

موهای انسان تاثیر زیادی در زیبایی دارند به همین دلیل افرادی که قصد دارند به افزایش زیبایی خود بپردازند بهتر است به تقویت موهای خود اهمیت دهند. برای تقویت موها روش های زیادی وجود دارد که میتوانید از آن ها استفاده نمایید اما بهتر است قبل از هر چیز با ساختمان مو به خوبی آشنایی پیدا کنید چون در بسیاری از مواقع با دانستن ساختار موها میتوانید آسیب هایی که به مو وارد شده را شناسایی کنید و با توجه به آن از روش های مناسبی که وجود دارد برای رفع آسیب هایی که به مو وارد شده استفاده نمایید.

ساختمان مو

برای اینکه با ساختمان مو آشنایی پیدا کنید بهتر است بدانید موها به صورت کلی از دو بخش تشکیل شده اند. به بخشی از مو که قابل رویت است ساقه گفته میشود. ساقه مو به علت اینکه در معرض آسیب های مختلف قرار دارد باید به صورت مداوم تقویت شود در غیر اینصورت شفافیت و زیبایی موها کاهش پیدا میکند. شکنندگی مو، موخوره و فر شدن ها همه از آسیب هایی هستند که به ساقه وارد میشود.

ساختمان مو چگونه است؟

ریشه هم از قسمت های عمده ی مو است که در زیر پوست قرار گرفته است به همین دلیل نمیتوان به رویت آن پرداخت. وظیفه ریشه مو رشد موهاست به همین دلیل در صورتی که آسیبی برای آن به وجود آید موها دچار ریزش میشوند و حتی ممکن است شاهد کچلی و طاسی زودرس باشیم. تقویت ریشه ی مو باعث میشود تا از ریزش مو و کچلی تا حد زیادی جلوگیری شود و موها رشد بهتری داشته باشند.

تار مو چه ساختاری دارد؟

مغز مو، پوسته مو و پوشش مو سه بخش اصلی هر تار مو به شمار میروند و تمام موهای بدن معمولا از همچین ساختاری برخوردارند. مغز مو وظیفه استحکام موها را بر عهده دارد به همین دلیل در صورتی که به مرور از بین برود موها دچار ضعف خواهند شد و زیبایی خود را از دست خواهند داد. پوسته ی مو باعث میشود تا موها حالت کشسانی داشته باشند و رنگ دانه های مو هم در این قسمت قرار دارد.

پوشش مو هم بخش خارجی موهاست که وظیفه ی آن محافظت موها از عوامل مختلف خارجی است. در صورتی که این لایه از بین برود موها به سرعت آسیب خواهند دید و شفافیت آن ها کاهش پیدا خواهد کرد.

برای تقویت ساختمان مو باید چه کرد؟

برای اینکه شاهد رشد موهایی زیبا تر باشید باید به تقویت ساختمان مو بپردازید. برای اینکار میتوان از داروهای گیاهی استفاده نمود. استفاده از داروهای گیاهی باعث میشود تا ریشه و ساقه ی موها تقویت شود و شاهد رشد موهایی زیباتر و مستحکم تر باشیم. البته علاوه بر این میتوانید از روش هایی که در کلینیک ها وجود دارد نیز استفاده نمایید.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha