مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریشه مو ریشه مو
1 ژانویه 2019 بدون نظر 2792 بازدید

ریشه مو چه رنگی است؟

از آنجا که در بسیاری از مقالات پزشکی عنوان می گردد که ریزش کامل مو (ریزش مو همراه با ریشه آن) منجر به نابودی کامل مو می گردد، در همین راستا در این مقاله، بررسی خواهیم کرد که ریشه مو چه رنگی است؟

رنگ ریشه مو

هر تار مو از سه قسمت تشکیل شده است، شفت یا ساقه مو که از پوست خارج شده، ریشه مو که زیر پوست قرار گرفته و مسیری لوله مانند و در ناحیه درم که ریشه مو در آنجا رشد می‌کند که به آن فولیکول مو گفته می شود، در انتهای هر فولیکول مو بخشی برجسته به نام بولب وجود دارد که ماده ی رنگی ملانین در آن تولید می‌شود.

ریشه مو چه رنگی است؟

در موهای مشکی این قسمت سیاه بوده و در موهای روشن و سفید، بی‌رنگ می‌باشد لذا با توجه به اینکه مو چه رنگی است، ریشه ی مو نیز همان رنگ خواهد بود، یعنی ریشه ی موی مشکی، سیاه رنگ است و ریشه موی روشن و سفید، روشن و بی رنگ خواهد بود.

علت ریزش ریشه مو

هنگامی که عوامل مخربی چون  مشکلات تیروئیدی، برداشتن بیش از حد با موچین، تغذیه نامناسب، کمبود آهن و روی، زیاده روی در استفاده از وسایل حرارتی (سشوار و اتوی مو)، عفونت های قارچی، بیماری التهاب فولیکول مو، رنگ و دکلره کردن مداوم و… باعث می گردد که ریشه ی مو ضعیف شود لذا در صورت عدم درمان به موقع به تدریج شاهد از بین رفتن ریشه موها نیز خواهیم بود و فرد دچار کم پشتی مو یا طاسی خواهد شد.

تقویت ریشه مو

به منظور تقویت اساسی ریشه مو باید عوامل آسیب رسان به مو را شناسایی کرد و در جهت بهبود وضعیت ریشه موها اقدام نمود.

در مواردی که اصلاح رفتار سبب از بین رفتن عامل مخرب مو می گردد نظیر رنگ کردن یا سشوار کشیدن زیاد، باید به فکر سلامت ریشه موها بود و با روش صحیح و با فاصله به چنین اقدامات دست زد.

از آنجا که تغذیه هر فردی تاثیر مستقیم و بسزایی در سلامت و قدرت ریشه ی مو دارد، فرد باید از برنامه غذایی صحیح و کاملی که گروه های مختلف غذایی را در بر می گیرد مخصوصا مصرف مواد غذایی سرشار از انواع ویتامین، آهن و روی را در دستور کار خود قرار دهد.

روش های پزشکی نظیر لیزر تراپی مو، تزریق prp و مزوتراپی نیز از جمله روش های موثر تقویت مو هستند که با افزایش جریان خونرسانی در سطح پوست سر و همچنین رساندن مستقیم مواد مغذی و مقوی رشد مو، موجب تقویت ریشه موها خواهد شد.

به طور کلی، در بسیاری از موارد با از بین بردن عامل تخریب کننده و آسیب رسان به ریشه مو، پس از مدتی رشد مو حاصل خواهد شد لذا مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو که به طور علمی به بررسی مشکلات مو می پردازد، ضمن اعمال درمان به موقع و سریع که از آسیب بیشتر به موها جلوگیری خواهد کرد، موجب رفع موثر مشکلات حوزه ی مو خواهد شد.

[تعداد: 4   میانگین: 2.3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha