مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مژه با طب سنتی ریزش مژه با طب سنتی
16 دسامبر 2018 بدون نظر 745 بازدید

درمان ریزش مژه با طب سنتی

هر خانمی جهت زیبا تر شدن چشم ها و چهره اش داشتن مژه ای بلند و پر پشت را از واجبات می داند اما گاهی نه تنها مژه پر و پشت و بلند تر نمی گردد بلکه تحت تاثیر عوامل مختلف دچار ریزش نیز می شود و این اتفاق ناخوشایند برای هیچ کس مورد پسند نخواهد بود و به همین دلیل به دنبال روشی جهت تقویت مژه هایش خواهد بود که روش های سنتی در این زمان بسیار مورد استقبال خانم ها قرار می گیرند و در اینجا خواهیم دانست درمان ریزش مژه با طب سنتی با به کار گیری چه روش هایی ممکن خواهد شد.

عوامل ریزش موی مژه

مژه برخی از افراد به دلیل بیماری های غدد درون ریز چون کم کاری و یا پر کاری تیروئید، اختلالات تغذیه ای، کمبود آهن و ویتامین، عفونت های قارچی،  استفاده بیش از حد از ریمل و لوازم آرایشی، ژنتیک و استرس به مرور دچار کم پشتی و ریزش می گردد که این ریزش تاثیر منفی زیادی بر زیبایی چشم ها خواهد داشت .

درمان ریزش مژه با طب سنتی

ریزش مژه با طب سنتی

  • در طب سنتی جهت تقویت مژه و پرپشت کردن مژه به استفاده از روغن بادام تلخ بسیار سفارش شده است و برای انجام این کار می توان با گوش پا کن روغن را بر روی ریشه مژه ها بر روی پلک ماساژ داد تا روغن به خوبی جذب پوست پلک و فولیکول های مژه ها شود.
  • طبق نظر متخصصین طب سنتی و تجربه مفید برخی از افراد ترکیب روغن مار، رزماری و مورد بر روی ابرو و مژه باعث تقویت و پر پشتی فوق العاده آنها خواهد شد.
  • یکی دیگر از روغن های ترکیبی جهت تقویت ابرو و مژه بادام تلخ، سیاه دانه، روغن فندق، پسته، کرچک و کنجد می باشد که این روغن ها مواد ضروری و ویتامین های مورد نیاز مژه جهت رشد را به خوبی دارا هستند.
  • ماساژ پلک و ریشه مژه ها با برس و نوک انگشت باعث افزایش جریان خون در مژه و تغذیه بهتر پیاز مژه و جلوگیری از ریزش آنها می گردد.

نکات مراقبتی از مژه ها

  • خانم هایی که خواستار مژه ای زیبا و پر پشت هستند نباید با آرایش چشم به خواب بروند زیرا این کار باعث خشک شدن زیاد مژه ها و شکنندگی مژه ها و در نهایت ریزش مژه ها خواهد شد.
  • یکی از بزرگترین دلایل ریزش مژه ها قرار دادن مژه مصنوعی با چسب بر روی مژه ها می باشد که کندن سخت این مژه های مصنوعی باعث کندن مژه های طبیعی نیز خواهد شد.
  • فولیکول های مژه فولیکول هایی حساس هستند که در هنگام پا کردن آرایش چشم و مژه باید به این نکته دقت کرد و آرایش مژه و چشم را به آرامی و با فشار کم پاک کرد.
  • همانگونه که تغذیه  مناسب نقش زیادی در حفظ سلامتی موی سر و ابرو دارد به همان نسبت به دلیل تامین مواد ضروری مژه ها نیز ضروری می باشد.
[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha