مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو در 14 سالگی ریزش مو در 14 سالگی
28 ژانویه 2019 بدون نظر 3061 بازدید

علت ریزش مو در ۱۴ سالگی چیست

ریزش مو در هر سن و سالی به وجود می اید چون بسیاری از بیماری ها باعث ریزش مو میشوند اما متاسفانه بسیاری از افراد به علت اینکه با این موضوع آشنایی ندارند دچار نگرانی های شدید میشوند. ریزش مو در ۱۴ سالگی موضوعی است که در این مطلب تصمیم گرفته ایم به آن بپردازیم. بهتر است بدانید ریزش مو در این سنین همیشه هم خطرناک نخواهد بود و در بسیاری از مواقع به راحتی رفع میشود به همین دلیل نباید با مشاهده ی ان دچار نگرانی شوید. البته در برخی از موارد هم ممکن است ریزش مو در این سنین به راحتی رفع نشود.

علت ریزش مو در ۱۴ سالگی

ریزش مو در ۱۴ سالگی میتواند علل مختلفی داشته باشد به همین دلیل نمیتوان به صورت دقیق به علت آن پی برد بنابراین باید حتما به پزشک مراجعه نمود. بهتر است بدانید استرس و اضطراب و تغییرات هورمونی یکی از دلایل اصلی ریزش مو در این سنین میباشد که خوشبختانه میتوان به راحتی آن را درمان کرد. این ریزش موها موقتی هستند و نباید با مشاهده ی آن دچار نگرانی شوید.

علت ریزش مو در 14 سالگی چیست

ریزش مو در ۱۴ سالگی در صورتی که به صورت مدور و سکه ای باشد دلایل کاملا متفاوتی خواهد داشت که یکی از رایج ترین آن بیماری های قارچی خواهد بود. ابتلا به بیماری های قارچی باعث میشود تا فرد شاهد ریزش مو در نقاط مختلف سر باشد. ریزش موی سکه ای علاوه بر این به علت بیماری آلوپسی که نوعی بیماری خود ایمنی است نیست اتفاق می افتد که علامت اصلی آن ریزش موی سراسری بدن است.

درمان ریزش مو در ۱۴ سالگی

ریزش مو در ۱۴ سالگی در اکثر موارد به راحتی درمان خواهد شد. در صورتی که فرد به علت مشکلات هورمونی یا کاهش ویتامین های مختلف دچار ریزش مو شده باشد در اکثر موارد با مصرف چند دارو شاهد رفع مشکل خود خواهد بود. در این موارد معمولا ۴ الی ۶ ماه طول خواهد کشید تا تراکم موهای فرد افزایش پیدا کند.

ریزش مو در ۱۴ سالگی اگر به علت بیماری های عفونی به وجود آمده باشد هم به راحتی قابل درمان خواهد بود اما متاسفانه برای درمان بیماری آلوپسی باید روش های مختلف را امتحان نمود تا به نتیجه رسید.

پیشگیری از ریزش مو در نوجوانی و سنین ۱۴ سالگی

برای پیشگیری از ریزش مو در ۱۴ سالگی و نوجوانی باید به بهداشت سر بیشتر اهمیت داد چون درصد زیادی از نوجوانان به علت بیماری های عفونی ریزش مو را تجربه میکنند. استفاده از غذاهای مقوی و سالم هم مورد مهمی است که برای جلوگیری از ریزش مو و مشکلات این چنینی باید به آن توجه داشت.

[تعداد: 19   میانگین: 3.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha