مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو در سنین پایین ریزش مو در سنین پایین
7 نوامبر 2018 بدون نظر 623 بازدید

علت ریزش مو در سنین پایین و متدهای درمانی

ریزش مو در سنین پایین مشکلی است که ممکن است بسیاری از خانواده ها را دچار نگرانی کند چون بسیاری از افراد با این مشکل آشنایی ندارند و تصور میکنند ریزش مو در کودکان و نوجوانان نشان دهنده ی مشکلی بزرگ است و حتی کودکشان به بیماری های کشنده مبتلا شده است در صورتی که بهتر است بدانید در اکثر موارد ریزش مو در سنین پایین نشانه ی مشکلی نخواهد بود و میتوان به راحتی و با استفاده از راهکارهایی بسیار ساده به رفع آن پرداخت که در ادامه بیشتر به این موضوع اشاره میکنیم.

ریزش مو در سنین پایین به علت آلوپسی

ریزش مو در سنین پایین ممکن است به علت بیماری آلوپسی به وجود آید. متاسفانه درمان این بیماری از سایر بیماری ها سخت تر است و کودکانی که به آن مبتلا میشوند دیرتر شاهد نتایج مناسب خواهند بود.

بیماری آلوپسی به صورت ریزش موی سکه ای به وجود می آید و از نشانه های اصلی آن این است که موها در قسمت های مختلف بدن مانند مژه، ابرو، سر و سایر قسمت ها دچار ریزش میشود.

علت ریزش مو در سنین پایین و متدهای درمانی

ریزش موی آلوپسی که نوعی بیماری خود ایمنی است، علاوه بر این که باعث ریزش موی منطقه ای خواهد شد باعث میشود تا فرد شاهد مشکلات پوستی هم باشد که از میان این مشکلات میتوان به قرمزی، خارش و سوزش پوست اشاره نمود.

متاسفانه در حال حاضر درمان قطعی برای بیماری آلوپسی به وجود نیامده است اما در برخی موارد درمان های دارویی باعث توقف ریزش موی این افراد خواهد شد.

ریزش مو در سنین پایین به علت بیماری های قارچی

بیماری های قارچی هم یکی از دلایل اصلی ریزش مو در سنین پایین هستند که بسیاری از کودکان به علت آن دچار کچلی میشوند. به وجود آمدن قارچ معمولا به علت عدم رعایت بهداشت و یا قرار گرفتن در محیط های آلوده است. علاوه بر این تماس کودک با کودکانی که دچار این بیماری هستند نیز باعث ریزش موی قارچی خواهد شد.

ریزش موی قارچی همراه با خارش خفیف سر و شوره خواهد بود که برای درمان آن باید از داروهای ضد قارچ مانند گریزئوفولوین و شامپوهایی که متخصصان تجویز میکنند استفاده نمود.

ریزش مو در سنین پایین به علت تلوژن افلوویوم

تلووژن افلوویوم هم از دلایل ریزش مو در سن پایین است که ممکن است برخی دچار آن شوند. این بیماری ممکن است به علت سوء تغذیه، استرس و اضطراب، تب شدید و … به وجود آید.

این موارد باعث میشوند تا موها وارد فاز استراحت شوند و شاهد ریزش و نازک شدن آن ها باشیم که معمولا با بهبود شرایط کودک ریزش مو پایان خواهد یافت و نیاز به استفاده از داروهای خاص نخواهد بود.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha