مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو با پی آر پی ریزش مو با پی آر پی
28 سپتامبر 2018 بدون نظر 726 بازدید

ریزش مو با پی آر پی چگونه درمان می شود؟

هنگامی که موهای فرد در اثر عوامل مختلف به عارضه ی ریزش مو دچار می شود ، قبل از ریزش ، موها نازک و شکننده می شوند و در نهایت با ریزش تعداد زیادی از موها و عدم رشد مجدد آنها ، ناحیه ی کم پشتی مو در فرد افزایش خواهد یافت و طاسی در فرد رخ می دهد ، اما چنانچه بتوان ریشه ی موها را با روش های مناسبی تقویت و ترمیم کرد ، می توان علاوه بر توقف فرآیند ریزش مو در فرد ، پرپشتی موها را مجددا بازگرداند ، یکی از روش های موثر درمانی جهت توقف ریزش موها ، تزریق prp می باشد ، در همین راستا در این مقاله ، چگونگی درمان ریزش مو با پی آر پی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

prp چیست؟

پی آر پی، پلاسمای غنی شده از پلاکت های خونی است که از خون خود فرد با خون گیری معمولی در حد چند سی سی تهیه می شود، جهت آماده سازی این ماده ، پس از خون گیری از فرد، پزشک متخصص پوست و مو، ژل آماده ای به نام ژل prp و خون فرد  را در یک دستگاه گریز از مرکز قرار می دهد که در اثر حرکت چرخشی دستگاه طی چند دقیقه، اجزای خون از هم جدا شده و پلاکت های خون به ژل prp می چسبند و بدین ترتیب ماده ی prp که از پلاکت ها غنی شده است و اثرات درمانی زیادی دارد ، حاصل خواهد شد.

ریزش مو با پی آر پی چگونه درمان می شود؟

به طور کلی آماده سازی prp ، طی سه مرحله با دقت و دانش تخصصی پزشک متخصص انجام می شود . به دلیل تهیه ی ماده ی prp از خون خود فرد ، با تزریق این ماده که به کمک سوزن های مخصوص و به صورت تزریقات متعدد به پوست سر انجام می شود، در فرد هیچ گونه آلرژی و حساسیت پوستی ایجاد  نخواهد شد . چنانچه فرد ریشه موهای خود را به طور کامل از دست داده باشد ، روش پیوند مو برای وی پیشنهاد خواهد شد و روش تزریق prp برای او موثر واقع نخواهد شد

چگونگی درمان ریزش مو با پی آر پی

درمان ریزش مو با پی ار پی به شرح زیر می باشد:

در رابطه با چگونگی درمان ریزش مو با پی آر پی می توان عنوان نمود که prp یا همان پلاسمای غنی شده از پلاکت های خون ، حدود ۵ برابر بیشتر از خون معمولی دارای پلاکت می باشد و از آنجا که عملکرد پلاکت ها تسریع بهبود و کمک به لخته شدن خون در محل زخم می باشد.

این خاصیت پلاکت ها موجب ترمیم و تقویت فولیکول های مو شده، در نتیجه ریشه مو قوی تر خواهد شد ، ضخامت موها افزایش خواهد یافت و از ریزش موها به شکل موثری  جلوگیری می شود، در واقع با تزریق prp به ریشه ی موها، مکانیسم ترمیم زخم به صورت طبیعی موجب تقویت فولیکول های مو خواهد شد و لذا ریزش موها متوقف می گردد .

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha