مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو با انتهای سیاه ریزش مو با انتهای سیاه
7 ژانویه 2019 بدون نظر 1857 بازدید

علت ریزش مو با انتهای سیاه چیست؟

ریزش مو عارضه ای نگران کننده است که در هر سنی ممکن است فرد را درگیر سازد اما درمان های متفاوتی برای انواع ریزش مو وجود دارد که قبل از درمان باید ابتدا علت ایجاد کننده ی ریزش مو به درستی تشخیص داده شود و سپس درمان موثر تجویز گردد، در همین راستا در این مقاله، علت ریزش مو با انتهای سیاه مورد بررسی قرار گرفته شده است.

علت ریزش مو

عارضه ریزش مو در اثر عوامل متعددی مانند مشکلات پوستی، آلودگی آب و هوایی، کمبود پروتئین، عدم رعایت مسائل بهداشتی مو، اختلالات هورمونی، مشکلات تغذیه ای، رفتارهای نادرست با مو (سشوار، اتو کشیدن زیاد و…)، استرس و مشکلات روانی، رنگ کردن های مداوم، کم خونی و کمبود آهن و روی، دوره ی زایمان و شیردهی و… بروز می کند که هر عامل سبب ریزش غیرعادی مو (ریزش بیش از ۱۰۰ تار مو در روز)  می گردد، در این صورت معمولا مو بدون ریشه و تنها از ساقه ریزش می کند.

علت ریزش مو با انتهای سیاه چیست؟

مو با انتهای سیاه

به طور کلی می توان گفت که ساختمان مو شامل ؛ شفت یا ساقه ی مو (قسمتی که از پوست خارج شده است)، ریشه مو (قسمتی که زیر پوست قرار گرفته) و فولیکول مو (مسیری لوله مانند در ناحیه درم (لایه ی دوم پوست) که ریشه مو در آنجا رشد می کند) است که در انتهای فولیکول ناحیه ای برجسته می باشد به نام بالب که ماده ی رنگی ملانین در آن تولید می شود در موهای مشکی این قسمت سیاه بوده و در موهای روشن و سفید بی رنگ می باشد.

قسمت انتهای بولب دارای یک فرورفتگی است و بافت پیوندی که از درم به این قسمت وارد شده درمال پاپیلا نامیده میشود ،درمال پاپیلا توسط مویرگهای خونی تغذیه شده و مسئول تولید موی جدید می باشد، لذا می توان گفت که مو با انتهای سیاه، مویی همراه با ریشه است که به علت ملانین موجود در انتهای آن، به رنگ سیاه دیده می شود.

علت ریزش مو با انتهای سیاه

هنگامی که مو شروع به ریزش می کند، دلایل متعددی سبب ریزش مو خواهند شد، اما اگر مو با انتهای سیاه آن ریزش کند، این به معنی رشد کامل مو و به مرحله ی ریزش رسیدن مو است، در واقع ریزش مو با انتهای سیاه، ریزشی طبیعی مو محسوب می شود که با پایان یافتن دوره ی رشد مو، شاهد آن خواهیم بود که در نتیجه پس از مدتی، مویی در جای آن رشد خواهد کرد و جای نگرانی نخواهد بود. با نگاه کردن به انتهای مو می توان این انتهای سیاه را مشاهده کرد و از طبیعی بودن ریزش مو، مطمئن شد.

[تعداد: 6   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha