مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو ارثی با طب سنتی ریزش مو ارثی با طب سنتی
7 ژانویه 2019 بدون نظر 454 بازدید

درمان ریزش مو ارثی با طب سنتی عوارض دارد؟

به طور کلی قبل از اقدام به انجام هر گونه درمانی، باید از عوارض و عواقب درمان مورد استفاده، آگاهی داشت زیرا هم می توان در جهت کاهش عوارض احتمالی اقداماتی انجام داد و هم اینکه در مورد انجام دادن یا ندادن آن درمان می توان با دید بازتری تصمیم گیری کرد، در همین راستا در این مقاله، عوارض ریزش مو ارثی با طب سنتی مورد بررسی قرار گرفته شده است.

ریزش موی ارثی

ریزش موی ارثی که آن را آلوپسی آندروژنیک نیز می نامند، نوعی ریزش مو است که از سابقه ب خانوادگی به فرد می رسد، در واقع صفات ژنتیکی عامل ریزش مو هستند.

زنان در اثر این نوع ریزش مو با حفظ خط رویش جلوی سر، دچار کم پشتی سراسری خصوصا در بالای سر خواهند شد اما مردان با عقب نشینی خط رویش موی جلوی سر، دچار طاسی ناحیه ای یا کامل خواهند شد، ریزش موی ارثی در مردان از سنین جوانی و در زنان معمولا بعد از یائسگی شروع می شود و به دلیل تخریب ظاهر فرد، به شدت موجب کاهش اعتماد به نفس فرد مخصوصا خانم ها خواهد شد.

درمان ریزش مو ارثی با طب سنتی عوارض دارد؟

درمان ریزش مو ارثی با طب سنتی

در طب سنتی به منظور درمان ریزش مو، از مواد طبیعی و گیاهان دارویی و پرخاصیت استفاده می گردد، اما از آنجا که ریزش موی ارثی درمان قطعی ندارد، لذا درمان های طب سنتی تنها می تواند به عنوان تقویت کننده ریشه مو، سودمند باشد زیرا حتی به کمک داروها و درمان های پزشکی نیز نمی توان عارضه ی ریزش مو را به طور کامل درمان نمود و فقط می توان تا جایی که ممکن است از ریزش بیشتر موها جلوگیری کرد.

در طب سنتی ماساژ درمانی پوست سر و موها با استفاده از روغن هایی چون روغن زیتون، نارگیل، کرچک، بادام و زرده ی تخم مرغ به شکل موثری سبب تقویت ریشه ای موها خواهد شد که لازم است به طور مرتب و روزانه این درمان تکرار گردد تا نتایج بهبود وضعیت موها حاصل گردد.

پیازدرمانی با آب پیاز برای موها نیز بسیار مفید واقع خواهد شد، کافی است که آب پیاز را به واسطه ی رنده کردن و گرفتن آب آن از طریق صافی، به موهای خود مالیده و پس از نیم ساعت، با شامپو شست و شو داد. قرار دادن ژل آلوئه ورا روی موها و خوردن جوانه ی گندم از جمله روش های موثر تقویت ریشه ای موها می باشد.

عوارض درمان ریزش مو ارثی با طب سنتی

استفاده از روش های طب سنتی جهت درمان مشکلات مو، به دلیل بهره گیری از مواد طبیعی و پرخاصیتی چون گیاهان دارویی و ماساژ درمانی، عارضه ی خاصی را ایجاد نخواهد کرد و بلکه روش های طب سنتی بسیار مفید واقع خواهند بود اما ریزش موی ارثی به دلیل نداشتن درمان قطعی و به علت صفات ژنتیکی، قابل درمان با روش طب سنتی نخواهد بود و تنها با این روش ها می توان موها را تقویت نمود، لذا بهتر است به جای از دست دادن فرصت طلایی درمان به موقع که سبب جلوگیری از آسیب بیشتر و ریزش موها می گردد، به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha