مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو آندروژنیک ریزش مو آندروژنیک
18 اکتبر 2018 بدون نظر 798 بازدید

ریزش مو آندروژنیک چیست؟

ریزش مو انواع مختلفی دارد که برای درمان هر کدام از آن ها باید از روش درمانی مختص به خود استفاده کرد. ریزش مو آندروژنیک یکی از رایج ترین نوع ریزش مو هاست که بسیاری از افراد در طول زندگی خود با آن روبرو میشوند به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم به آن بیشتر بپردازیم. البته باید توجه داشته باشید که علت ریزش مو را نمیتوان به راحتی تشخیص داد و باید برای بررسی آن حتما به متخصصان زیبایی مراجعه کرد اما با علائمی که دارد میتوان تا حدی به آن پی برد.

ریزش مو آندروژنیک چیست؟

ریزش مو آندروژنیک یکی از انواع ریزش موهاست که ممکن است بسیاری از افراد به آن مبتلا شوند. به این نوع ریزش مو مردانه گفته میشود اما بهتر است بدانید بسیاری از خانم ها هم ممکن است به آن مبتلا شوند.

به دلیل اینکه این نوع ریزش مو وابسته به هورمون های مردانه است بیشتر آقایان به آن مبتلا میشوند تا جایی که از هر ده مرد که به ریزش مو دچار شده اند ۸نفر به این نوع ریزش مو مبتلا هستند.

ریزش مو آندروژنیک چیست؟

ریزش مو آندروژنیک به دلیل حساسیت فولیکول ها به هورمون های مردانه مانند تستسترون به وجود می آید. به همین دلیل افرادی که مستعد ریزش موی ژنتیکی یا آندروژنیک هستند بعد از دوران بلوغ که هورمون های مردانه در بدن افزایش میابد ریزش مو را تجربه میکنند. بهتر است بدانید اکثر افراد در سنین زیر ۳۰ سالگی به این نوع ریزش مو دچار میشوند.

درمان ریزش مو آندروژنیک چگونه است؟

برای درمان و رفع ریزش مو آندروژنیک روش های زیادی وجود دارد. یکی از روش های معمول که بسیاری از افراد از آن استفاده میکنند مصرف فیناستراید است. مصرف این دارو باعث میشود تا حساسیت فولیکول ها نسبت به هورمونهای مردانه از بین برود و بدین ترتیب شاهد رفع ریزش مو باشیم.

در برخی موارد هم میتوان برای رفع ریزش موی ارثی یا آندروژنیک از داروی ماینوکسیدیل استفاده نمود. مصرف این دارو با قرص فیناستراید تداخلی ندارد و معمولا در کنار یکدیگر استفاده میشود. با مصرف این دو دارو میتوان تا حدی از ریزش مو جلوگیری به عمل آورد اما بهتر است بدانید با قطع مصرف ریزش مو باز خواهد گشت.

بهترین روش برای درمان ریزش مو آندروژنیک چیست؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم روش های درمانی دارویی برای ریزش مو آندروژنیک دائمی نیستند. به همین دلیل در حال حاضر بهترین روش برای رفع این نوع ریزش مو روش کاشت است.در حال حاضر  تنها روشی که میتوان با استفاده از آن به رفع دائمی ریزش مو پرداخت کاشت مو است.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha