مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش موی ژنتیکی ریزش موی ژنتیکی
6 فوریه 2019 بدون نظر 448 بازدید

ریزش موی ژنتیکی چطور درمان میشود

ریزش مو انواع مختلفی دارد به همین دلیل افرادی که دچار آن میشوند باید از نوع آن اطلاع پیدا کنند تا بتوانند به رفع مشکل خود بپردازند. بهتر است بدانید از میان انواع ریزش مو، ریزش موی ژنتیکی یکی از رایج ترین مواردی است که مردم به آن مبتلا میشوند به همین دلیل سوالات زیادی در مورد درمان آن مطرح میشود که همین باعث شده تا در این مطلب به آن بپردازیم. بهتر است بدانید درمان ریزش موی ژنتیکی کار چندان ساده ای نیست اما با روش های جدید میتوان به نتایج مناسبی دست پیدا کرد.

رفع ریزش موی ژنتیکی با داروها

متاسفانه از ریزش موی ژنتیکی نمیتوان پیشگیری کرد چون افرادی که مستعد این نوع ریزش مو هستند در دوران جنینی ژن مربوط به آن را دریافت کرده اند و همین باعث میشود به صورت قطعی دچار ریزش مو شوند به همین دلیل در این موارد باید فقط به فکر درمان بود. بهتر است بدانید برای رفع ریزش موی ارثی یا ژنتیکی میتوان در برخی از موارد از داروها استفاده کرد و به نتیجه رسید.

ریزش موی ژنتیکی چطور درمان میشود

ریزش موی ژنتیکی با داروهایی مانند فیناستراید به راحتی برطرف میشود. فیناستراید باعث کاهش حساسیت فولیکول ها به هورمون های مردانه عامل اصلی ریزش مو هستند میشود و به دنبال آن ریزش موی فرد کاهش پیدا میکند. متاسفانه اثرات فیناستراید دائمی نیست و با قطع مصرف دارو از بین میرود. ماینوکسیدیل هم از داروهایی است که مانند فیناستراید برای درمان موقت ریزش مو به کار گرفته میشود.

کاشت مو برای درمان ریزش موی ژنتیکی

برای درمان دائمی ریزش موی ژنتیکی هم خوشبختانه روش هایی به وجود آمده است که یکی از بهترین و رایج ترین آن کاشت مو است. در این روش برای رفع کچلی و طاسی از موهای نواحی مختلف بدن استفاده میشود. متخصصان با روش های مختلفی که وجود دارد این موها را به ناحیه ی سر انتقال میدهند و همین باعث میشود ریزش موی فرد کاملا متوقف شود.

برای درمان ریزش موی ژنتیکی قبل از سنین ۲۵ سالگی نمیتوان از روش های کاشت مو استفاده کرد چون احتمال ریزش مو بعد از کاشت افزایش پیدا میکند.

رفع درمان ریزش موی ژنتیکی با ترمیم مو

روش های ترمیم مو هم از روش های مناسب برای رفع ریزش موی ژنتیکی به شمار میروند. این روش تا حدی مانند کاشت مو میباشد و باعث نتایج طبیعی میشود اما به جای استفاده از موهای طبیعی از موهای مصنوعی استفاده میشود. در ترمیم مو برای فیکس کردن موها از جراحی استفاده نخواهد شد و در عوض از پروتز و کراتینه های طبیعی استفاده میگردد.

[تعداد: 3   میانگین: 4.7/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha