مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش موی سکه ای ریش ریزش موی سکه ای ریش
7 نوامبر 2018 بدون نظر 1004 بازدید

ریزش موی سکه ای ریش ، علل و درمان

ریزش موی سکه ای ریش  از مشکلاتی است که باعث کاهش زیبایی شدید در آقایان خواهد شد. البته این مشکل شاید برای افرادی که به ظاهر موهای صورت اهمیت نمی دهند اهمیت نداشته باشد اما با توجه به این که بسیاری از آقایان اهمیت زیادی برای ریش و سبیل خود اهمیت هستند درمان این مشکل اهمیت زیادی دارد به همین دلیل باید بعد از بررسی دقیق علت ریزش موی سکه ای ریش به درمان آن پرداخت که در این مطلب به علل و روش درمان ریزش موی ناحیه ی یا سکه ای ریش خواهیم پرداخت.

علت ریزش موی سکه ای ریش

ریزش موی سکه ای ریش میتواند علل مختلفی داشته باشد که باید توسط متخصصان زیبایی به صورت دقیق بررسی شود. این مشکل در بسیاری مواقع ممکن است به علت مشکلات ژنتیکی به وجود آید.

افرادی که بعد از دوران بلوغ شاهد کچلی خود بوده اند این مشکل را به ارث برده اند و باید حتما از روش هایی مانند کاشت مو استفاده کنند تا به نتایج دلخواه دست پیدا یابند.

ریزش موی سکه ای ریش ، علل و درمان

اما ریزش موی سکه ای ریش میتواند به علت بیماری آلوپسی هم باشد. آلوپسی یک نوع بیماری نادر است که افراد کمی به آن دچار میشوند به همین دلیل نباید همیشه ریزش موی ناحیه ای صورت و سایر نقاط بدن را به این بیماری نسبت داد.

علت این نوع ریزش مو نوعی نقص خود ایمنی در بدن است.  متاسفانه ریزش موی آلوپسی در تمام سنین به وجود خواهد آمد و حتی ممکن است کودکان نیز دچار آن شوند.

علائم ریزش موی سکه ای ریش از نوع آلوپسی

در صورتی که ریزش موی سکه ای ریش به دلیل بیماری آلوپسی به وجود آید علائمی خواهد داشت که میتوان با مشاهده ی ان تا حدی این بیماری را تشخیص داد. یکی از اصلی ترین نشانه های بیماری آلوپسی این است که علاوه بر ریش موهای سر و سایر نقاط بدن دچار ریزش مو میشود.

علاوه بر این معمولا افرادی که دچار بیماری آلوپسی میشوند شاهد خارش و سوزش در محلی که موها دچار ریزش شده اند هم خواهند بود ضمن اینکه در برخی موارد لکه های قرمز را هم در نقاط مختلف بدن مشاهده خواهند کرد.

درمان ریزش موی سکه ای ریش

ریزش موی سکه ای ریش در صورتی که از نوع ژنتیکی باشد با روش های کاشت ریش و سبیل قابل درمان است و میتوان در مدت زمان کوتاهی به نتیجه رسید. اما در صورتی که فرد دچار بیماری آلوپسی شده باشد باید برای رفع مشکلی که به وجود آمده از درمان های دارویی استفاده کند. تزریق کورتون از روش هایی است که برای درمان ریزش موی سکه ای آلوپسی به کار برده میشود.

[تعداد: 2   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha