مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش موی زنان ریزش موی زنان
27 سپتامبر 2018 بدون نظر 731 بازدید

ریزش موی زنان قابل درمان است

مشکل ریزش مو در زنان در سنین دهه ی سوم  و دهه ی پنجم ی زندگی آنها در اثر عوامل مختلفی نظیر مصرف داروهای خاص ، تغییرات هورمونی ناشی از زایمان ، کاهش سریع و غیراصولی وزن، اختلالات تیروئید، فشارهای روحی و عصبی، انجام جراحی های سنگین، مشکلات مربوط به دوران قاعدگی و تخمدان پلی کیستیک رخ می دهد و از آنجا که مو در زیبایی و اعتماد به نفس زنان نقش بسیار زیادی دارد، همواره فرد دچار نگرانی و استرس زیادی از بابت درمان این عارضه می شود، در همین راستا در این مقاله ، درمان ریزش موی زنان مورد بررسی قرار گرفته شده است .

ریزش موی زنان

در رابطه با درمان ریزش موی زنان می توان عنوان نمود که بهترین و سریع ترین درمان در این خصوص ،مراجعه به کلینیک های تخصصی و زیبایی است تا بدین طریق پزشک متخصص پوست و مو با انجام آزمایشات لازم و بررسی های دقیق علت ریزش مو را در فرد تشخیص دهد و بر اساس آن درمان موثر و مفید تجویز شود .

از آنجا که دلایل ریزش در زنان به دلایلی نظیر اختلالات هورمونی و از این قبیل مشکلات می باشد؛ می توان گفت که در صورت درمان عامل ایجاد کننده ریزش موی سر در اکثر موارد می توان به موقع عارضه ی ریزش مو را در فرد متوقف و مجددا پرپشتی و تراکم قبل موها را به فرد بازگرداند که این خود با توجه به شدت عارضه ی ایجاد کننده و مدت زمان درمان،  طول خواهد کشید.

ریزش موی زنان قابل درمان است

به عنوان مثال ریزش موی ناشی از مشکلات تیروئیدی مستلزم درمان اختلالات هورمون تیروئید در این زمینه است که معمولا به ۶ ماه مصرف داروهای تیروئیدی نیاز خواهد بود تا بتوان این بیماری را درمان نمود .

روش های درمان ریزش مو در زنان

روش های درمان ریزش موی زنان به شرح زیر می باشد:

داروهای خوراکی ، موضعی و تزریقی از جمله درمان هایی هستند که پزشک متخصص پوست و مو به توجه به عامل ایجاد کننده ی عارضه ریزش مو ممکن است جهت درمان فرد تجویز نماید.

همواره عمل کاشت و پیوند مو، گزینه آخر برای درمان خواهد بود ، زیرا این راه حل تنها در صورتی لزوم پیدا خواهد کرد که نتوان با درمان های خوراکی، موضعی و تزریقی فولیکول های مرده ی مو را مجددا به چرخه ی رشد و نمو برگرداند .

با توجه به مطالب اشاره شده می توان نتیجه گرفت که ریزش مو در زنان قابل درمان می باشد ، لذا تنها باید به موقع و در شروع ریزش مو به متخصص پوست و مو مراجعه کرد و فرصت طلایی درمان سریع و به موقع را با درمان های خانگی غیراصولی و بی فایده ، از دست نداد .

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha