مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش موی ابرو ریزش موی ابرو
13 دسامبر 2018 بدون نظر 516 بازدید

تاثیر لوازم آرایش بر ریزش موی ابرو

موی ابرو و پر پشتی آنها به دلیل تاثیر در زیبایی چهره خانم ها از اهمیت زیادی مانند موی سر برخوردار می باشد اما موی ابرو نیز مانند موی سر و مژه و موی بدن تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله تاثیر لوازم آرایش ممکن است دچار ریزش گردد و بسیاری از خانم ها به نقش لوازم آرایشی در کم پشتی ابروهایشان واقف نیستند اما ما در اینجا تاثیر لوازم آرایش بر ریزش موی ابرو را توضیح خواهیم داد.

ریزش موی ابرو

ریزش موی ابرو در هر فردی به دلایل مختلف صورت می پذیرد و این مشکل که کمتر در مردان و بیشتر برای خانم ها ایجاد می شود موجب می گردد خانم ها ابروهای کم پشت و نازکی داشته باشند و اصطلاحا به کچلی ابرو دچار شوند که بروز این مشکل خانم ها را در هنگام حالت دهی به ابروها در زمان اصلاح آنها با مشکل مواجه می سازد و آنها را مجبور می سازد جهت رفع نواحی از خالی در ابرو از لوازم آرایشی استفاده نمایند.

تاثیر لوازم آرایش بر ریزش موی ابرو

تاثیر لوازم آرایش بر ریزش موی ابرو

یکی از دلایلی که در مورد ریزش موی ابرو توسط متخصصین برای خانم ها ذکر می گردد استفاده زیاد از لوازم آرایشی مانند مداد ابرو و رنگ کردن ابروها می باشد که وجود مواد شیمیایی موجود در این لوازم موجب تضعیف فولیکول های موی ابرو به مرور می گردد و در صورتی که این لوازم آرایشی به مدت های زیاد در ابرو استفاده شوند بدون آنکه ابروها تقویت گردند منجر به ریزش و کم پشتی ابروها خواهد شد و به همین دلیل نباید از رنگ در ابروها به طور مکرر استفاده شود و یا با وجود لوازم آرایشی در ابرو بدون شستن ابروها به خواب رفت.

تقویت موی ابرو

  • خانم ها باید قبل از خواب حتما ابروهای خود را از لوازم آرایشی پاک نمایند.
  • رنگ کردن ابرو به دلیل تاثیر نامطلوب رنگ ها باید با فواصل زمانی زیاد انجام بگیرد.
  • با استفاده از محلول ماینوکسیدیل ۲ درصد با کمک گوش پاکن می توان به تقویت موی ابرو پرداخت.
  • روغن زیتون، کرچک و نارگیل به دلیل خواص آنتی باکتریایی و مواد مغذی و انواع ویتامین ها مواد طبیعی مناسبی جهت تقویت موی ابرو هستند.
  • با استفاده مکرر از روغن بادام به دلیل داشتن ویتامین های مختلف می توان طی چند هفته موی ابرو را تقویت نمود.
  • استفاده از لوازم آرایش گر چه به تنهایی نمی توانند عامل اصلی ریزش موی ابرو باشد اما یکی از عوامل اصلی بروز این مشکل در کنار سایر عوامل تاثیر گذار خواهد بود.
[تعداد: 2   میانگین: 3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha