مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش طبیعی مو ریزش طبیعی مو
27 اکتبر 2018 بدون نظر 731 بازدید

ریزش طبیعی مو روزانه چقدر باید باشد؟

دانستن میزان ریزش طبیعی مو در طول روز باعث میشود تا بتوانید از این موضوع اطمینان داشته باشید که دچار ریزش مو نشده اید و لازم نیست به پزشک مراجعه کنید. بهتر است بدانید در بسیاری از مواقع میتوان با مشاهده ی ریزش موی بیش از حد و مراجعه به متخصصان زیبایی میتوانید از کچلی و طاسی جلوگیری به عمل آورید به همین دلیل توصیه میشود همیشه به میزان ریزش موی خود دقت کافی داشته باشید. البته بررسی میزان ریزش مو نباید باعث بروز استرس و اضطراب شود.

ریزش طبیعی مو روزانه چقدر باید باشد؟

به طور کلی در افراد مختلف ممکن است ریزش طبیعی مو متفاوت باشد به همین دلیل نمیتوان عدد دقیقی را برای آن بیان نمود. اما به صورت میانگین ریزش مو در صورتی که در طول روز بین ۷۰ تا ۱۲۰ عدد باشد کاملا طبیعی به شمار میرود و نیاز نیست با مشاهده آن دچار نگرانی شوید. البته باید توجه داشته باشید که خانم ها ممکن است در برخی دوره ها شاهد ریزش موی بیشتر باشند.

ریزش طبیعی مو روزانه چقدر باید باشد؟

خانم ها ممکن است در دوران بعد از زایمان و به اصطلاح دوران شیردهی شاهد ریزش موی بیشتر باشند که این موضوع کاملا طبیعی است و در اکثر موارد به خودی خود رفع میشود. در همین راستا مقاله های زیر ممکن است برای شما مفید باشند.

در این موارد مراجعه به پزشک لزومی نخواهد داشت اما در صورتی که ریزش مو ادامه داشت بهتر است بیمار برای بررسی شرایطی که دارد به متخصصان زیبایی مراجعه کند تا جلوی کچلی و طاسی گرفته شود.

دلایل افزایش ریزش مو چیست؟

افزایش ریزش طبیعی مو همیشه به علت مشکلات ژنتیکی نیست به همین دلیل باید حتما علت آن توسط متخصصان زیبایی مشخص شود. البته ریزش موی ژنتیکی هم مشکلی است که در درصد زیادی از آقایان مشاهده میشود.

ریزش موی غیر طبیعی میتواند علل مختلفی داشته باشد، در بسیاری از مواقع افرادی که دچار ریزش موی بیش از حد میشوند ممکن است به بیماری های مختلف مبتلا شده باشند به همین دلیل باید حتما به پزشک مراجعه کنند تا شرایطشان مورد بررسی قرار گیرد.

برای کاهش ریزش طبیعی مو باید چه کرد؟

برای کاهش ریزش طبیعی مو باید در وهله ی اول به وضعیت روحی خود توجه کافی داشته باشید چون در بسیاری از مواقع افرادی که به ریزش موی غیر طبیعی مبتلا میشوند وضعیت روحی مناسبی ندارند و به علت استرس و اضطراب بیش از حد دچار این مشکل شده اند.

علاوه بر این بهتر است از رژیم غذایی مناسب استفاده کنید و در کنار آن با استفاده از روش های سنتی به تقویت موهایتان بپردازید تا شاهد ریزش مو و مشکلات این چنینی نباشید.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha