مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش ریش با طب سنتی ریزش ریش با طب سنتی
24 دسامبر 2018 بدون نظر 1633 بازدید

درمان ریزش ریش با طب سنتی

از گذشته تا به امروز طب سنتی از جایگاه ویژه ای در بین برخی از افراد برخوردار می باشد و افراد زیادی در هنگام بروز مشکلات پوستی و مو قبل از انجام هر گونه درمان شیمیایی سعی می نمایند مشکل خود را با طب سنتی درمان کنند و بیماری آلوپسی ریش یا همان ریزش ناگهانی موی ریش نیز یکی از بیماری های می باشد که می توان با تجویزهای طب سنتی به درمان آن پرداخت اما درمان ریزش ریش با طب سنتی چگونه امکان پذیر خواهد بود.

علت ریزش موی ریزش

ریزش موی ریزش که در برخی از مردان به مرور و یا یکباره ایجاد می شود معمولا به صورت سکه ای رخ می دهد و دلایل مختلفی چون ژنتیک، بیماری، مصرف برخی از داروها، بالا رفتن سن، استرس و شوک عصبی و رژیم غذایی نامناسب موجب می گردد تا فولیکول های موی ریش مورد حمله سیستم دفاعی بدن قرار بگیرند و دچار ریزش شوند.

درمان ریزش ریش با طب سنتی

ریزش ریش با طب سنتی

از دید طب سنتی به دلیل طبع و مزاج مختلف افراد و مصرف غذاهایی که با طبع فرد سازگاری ندارند، تغییرات هورمونی و مشکلات عصبی ریشه بروز ریزش مو در ریش مردان خواهند بود و بر همین اساس به جز درمان های دارویی و گیاهی، تغذیه فرد و روحیات وی نیز باید تغییر داده شود تا اثرات درمان دارویی بر رفع ریزش موی ریش نمودار گردد و فرد شاهد رویش مجدد موهای ریش خود باشد

درمان ریزش موی ریش با طب سنتی

  • یکی از مهم ترین داروهایی که در طب سنتی جهت رفع ریزش موی ریش تجویز می شود سیر می باشد و طبق نظر متخصصین این طب قرار دادن سیر باعث تقویت ریشه موی ریش خواهد شد.
  • در طب سنتی ترکیب پر سیاوشان، کف دریا، ابهل و روغن زیتون هر کدام به میزان ۵ گرم باعث تهیه مخلوطی بسیار نرم می شود که قرار دادن این مخلوط روزی سه بر روی ریش آن را پر پشت و ضخیم خواهد کرد.
  • در طب سنتی جهت رفع نواحی خالی شده از مو در ریش می توان مخلوطی از آب پیاز، تخم ترب، پر سیاوشان و روغن کنجد تهیه نمود و با قرار دادن آن در طول روز به مدت نیم ساعت بر روی ریش و ماساژ ریش پیاز موی ریش را تقویت کرد و ریزش آن را کاهش داد .
  • تهیه جوشانده اسطوخودوس، سنبل الطیب و ترکیب کردن عسل با آنها و میل این معجون به مدت ۴۵ روز باعث تقویت موی سر و ریش در مردان خواهد شد.
  • مردانی که به دلیل ریزش موی ریش خود و یا  به دلیل کم پشتی و ضخامت کم موهایشان قصد استفاده از درمان های طب سنتی را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که این درمان ها ، درمان هایی زمان بر و طولانی هستند و به صبر و حوصله و مداومت زیاد نیاز خواهند داشت.
[تعداد: 1   میانگین: 2/5]




دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم




captcha