مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش دوره ای مو ریزش دوره ای مو
28 ژانویه 2019 بدون نظر 437 بازدید

چگونه باید از ریزش دوره ای مو جلوگیری کرد؟

ریزش دوره ای مو معمولا برای خانم ها به وجود می آید اما آقایان هم ممکن است دچار آن شوند به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا به معرفی روش هایی موثر برای جلوگیری از این ریزش مو بپردازیم. بهتر است بدانید افرادی که از موهای خود بیشتر مراقبت میکنند کمتر دچار ریزش مو خواهند شد به همین دلیل نباید نسبت به سلامت موهایتان بی اهمیت باشید. البته برخی از ریزش موها هم قابل پیشگیری نخواهند بود به همین دلیل در صورتی که دچار آن شده اید نباید خود را سرزنش کنید.

پیشگیری از ریزش دوره ای مو

ریزش دوره ای مو به نوعی از ریزش مو گفته میشود که معمولا به صورت خود به خود و با روش های ساده رفع میشود و افرادی که دچار آن میشوند لازم نخواهد بود برای رفع آن از روش های تهاجمی استفاده کنند. مثلا ریزش موی قارچی جزء ریزش موهای دوره ای به حساب می آید. علاوه بر این ریزش موی ناشی از سوء تغذیه و مشکلات هورمونی هم جزء ریزش موهای دوره ای به شمار خواهد رفت.

چگونه باید از ریزش دوره ای مو جلوگیری کرد؟

برای پیشگیری از ریزش دوره ای مو تنها کاری که باید انجام دهید این است که به وضعیت جسمی و روحی خود بیشتر اهمیت دهید چون بسیاری از ریزش موها به علت بیماری های مختلف به وجود می آیند. کار مهم دیگری که باید انجام دهید این است که به تقویت موهای خود بپردازید. این کار بسیار ساده است و زمان و هزینه ی زیادی نخواهد گرفت که در ادامه به برخی از آن ها میپردازیم.

تقویت مو برای پیشگیری از ریزش دوره ای مو

تقویت مو یکی از بهترین کارهایی است که میتوانید برای پیشگیری از ریزش دوره ای مو انجام دهید. برای تقویت مو میتوانید به تهیه ی ماسک های آماده ای که در داروخانه ها وجود دارد بپردازید یا به تهیه ی ماسک های طبیعی در خانه بپردازید. برای تهیه ی ماسک های طبیعی باید حتما اطلاع خود را در مورد آن ها افزایش دهید چون بر خلاف تصوری که بسیاری از افراد دارند استفاده از داروهای گیاهی چندان هم بی عارضه نخواهد بود.

درمان ریزش دوره ای مو

ریزش دوره ای مو در صورتی که شدید بود باید برای رفع آن حتما به پزشک مراجعه کنید چون ممکن است باعث وارد شدن آسیب های دائمی به فولیکول ها شود. برای درمان ریزش موی دوره ای از درمان های دارویی استفاده خواهد شد و افرادی که از این روش ها استفاده میکند به سرعت به نتیجه خواهند رسید.

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha