مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش ابرو با طب سنتی ریزش ابرو با طب سنتی
16 دسامبر 2018 بدون نظر 469 بازدید

درمان ریزش ابرو با طب سنتی

ابروها یکی از اعضای مهم صورت خانم ها هستند که زیبایی و خوش حالتی آنها حالت چشم ها را نیز زیبا می سازد اما گاهی عوامل مختلف موجب می شوند که ابروها حالت طبیعی خود را از دست بدهند و قسمتی از آنها خالی شود و نتوان به راحتی آنها را حالت دهی داد و به همین دلیل در این زمان خانم ها به فکر تقویت موی ابروی خود در گام نخست با روش های سنتی خواهند افتاد تا با استفاده از خاصیت گیاهان و روغن های مختلف بتوان باعث رشد و تحریک موی ابرو شد اما درمان ریزش ابرو با طب سنتی چگونه ممکن می گردد.

علت ریزش موی ابرو

عوامل مختلفی چون ژنتیک، استرس و فشار روحی، شوک عصبی، انجام یک جراحی سخت، رنگ کردن زیاد ابروها، تاتو کردن آنها و برداشتن زیاد ابروها موجب می گردد تا حجم موی ابرو به مرور کاهش پیدا کند و به دلیل نازک شدن ابروها امکان حالت دهی آنها وجود نداشته باشد.

درمان ریزش ابرو با طب سنتی

ریزش ابرو با طب سنتی

  • در طب سنتی جهت تقویت ابروها و رفع ریزش آنها نسخه های زیادی وجود دارد که به صورت ماسک و پماد بر روی ابرو مورد استفاده قرار می گیرند.
  • در طب سنتی جهت پر پشت کردن ابروها از روغن زیتون، کنجد و نارگیل استفاده می شود و به فرد توصیه خواهد شد تا ابروی خود را با این روغن ها ماساژ دهد و اجازه دهد روغن چندین ساعت بر روی ابرو بماند تا مواد مغذی این روغن ها جذب ریشه ابرو گردد.
  • یکی از روغن های مفید و رایج تقویت ابرو در طب سنتی روغن بادام می باشد که پروتئین های موجود در این روغن به بازسازی فولیکول های موی ابرو کمک شایانی می نمایند.
  • طبق نظر متخصصین طب سنتی مصرف آب پیاز و سیر به همراه لیمو ترش هنگام شب قبل از خواب و ماساژ این مواد بر روی ابرو در رشد و پر پشت کردن موی آن موثر می باشد.

مصرف مواد غذایی جهت تقویت موی سر و ابرو

به طور معمول افرادی که به دلایل مختلف دچار ریزش موی سر می شوند ریزش موی ابرو را نیز تجربه خواهند کرد و بنابراین این افراد ممکن است به دلیل کمبود ویتامین، پروتئین و کمبود آهن دچار چنین مشکلاتی شده باشند و له همین دلیل جهت تقویت موی سر و ابرو به این افراد مصرف حبوبات مخصوصا نخود، گوشت قرمز کم چرب، ماهی به دلیل داشتن امگا۳، تخم مرغ، سبزیجات سبز برگ مانند اسفناج، انواع میوه های تازه، جگر، گوشت بوقلمون و مصرف لبنیات توصیه می گردد تا از راه تغذیه و جذب این مواد ضروری و از راه خون فولیکول های مو تغذیه بهتری شوند و با تقویت شدن ضمن رفع ریزش آنها رشد مجددی نیز داشته باشند.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha