مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش ابروی ژنتیکی ریزش ابروی ژنتیکی
30 دسامبر 2018 بدون نظر 363 بازدید

ریزش ابروی ژنتیکی چیست؟

ریزش ابرو از جمله مشکلاتی است که به خوبی در چهره مشهود خواهد بود، از این رو هنگامی که موهای این ناحیه شروع به ریزش می کنند، لازم است جهت جلوگیری از بدتر شدن عارضه و سخت تر شدن درمان، به موقع به فکر چاره بود، در همین راستا در این مقاله، ریزش ابروی ژنتیکی و میزان تاثیر آن مورد بررسی قرار گرفته شده است.

علل ریزش ابرو ژنتیکی

 ده ها علت متفاوت برای ریزش ابرو وجود دارد بیماری آلوپسی آره آتا، لوپوس و ویتیلیگو، برداشتن مداوم ابرو با موچین، استرس مداوم، مشکلات داخلی (کم خونی، اختلالات تیروئیدی)، تغذیه ی نامناسب، عفونت های پوستی، حساسیت های پوستی (اگزما)، کمبود روی و آهن، بیماری روانی کندن ابرو و.. از جمله دلایل مهم ریزش ابرو هستند که در برخی موارد نظیر آلوپسی آره آتا ممکن است که ابرو به یک باره ریزش کند و در مواردی نظیر کم خونی، موی ابرو ابتدا نازک و ضعیف می گردد و به تدریج ریزش کرده و کم پشت خواهد شد.

ریزش ابروی ژنتیکی چیست؟

ریزش ابروی ژنتیکی

به طور کلی، عوامل ژنتیکی و ارثی نقش چندانی در ریزش موهای ابرو و مژه ندارند زیرا موهای این نواحی، به هورمون ها وابسته نیستند، البته تراکم و پرپشتی ابروی برخی افراد به ژنتیک وابسته است اما موهای ناحیه ی ابرو و مژه مانند موهای سر به ارث و هورمون ها وابسته نبوده و تحت تاثیر ژنتیک و عوامل هورمونی ریزش نخواهند کرد.

در واقع اگر چه فرد ممکن است به طور ژنتیکی و ارثی ابروهای نازک و کم پشتی داشته باشد، اما عامل ژنتیک به عنوان یک دلیل جهت ریزش ابرو، تاثیر چندانی ندارد.

درمان ریزش ابروی ژنتیکی

متفاوت و متعدد بودن دلایل عارضه ی ریزش مو، موجب می گردد که جهت درمان اساسی، باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد. پزشک متخصص پس از معاینه و انجام بررسی های لازم در صورت تشخیص صحیح علت ایجاد کننده ی عارضه ی ریزش مو، از داروهای خوراکی، موضعی و تزریقی استفاده خواهد کرد، در برخی موارد نظیر اختلالات تیروئیدی لازم است که فرد به متخصص غدد و داخلی نیز مراجعه کند و با همکاری وی، درمان موثر تجویز گردد.

محلول موضعی ماینوکسیدیل از جمله داروهایی است که سبب توقف ریزش ابرو و رشد مجدد آن خواهد شد که همواره مورد تجویز قرار می گیرد. گزینه ی کاشت موی طبیعی در ابرو، زمانی مورد توجه قرار می گیرد که با سایر درمان های دارویی و موضعی نتوان، فولیکول موها را احیا نمود، در این صورت جهت ایجاد تراکم مناسب مو در ابرو، می توان عمل زیبایی کاشت ابرو را انجام داد.

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha