مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش ابروی استرسی ریزش ابروی استرسی
30 دسامبر 2018 بدون نظر 339 بازدید

روش های درمان ریزش ابروی استرسی

موهای ابرو در اثر عوامل متعددی ممکن است دچار تنش شده و شروع به ریزش کنند که در این صورت به دلیل تاثیر ابرو در زیبایی چهره، لازم است با روش های اصولی و به موقع درمان ریزش ابرو انجام شود، در همین راستا در این مقاله، روش های درمان ریزش ابروی استرسی که نوعی ریزش ابرو می باشد، مورد بررسی قرار گرفته شده است.

دلایل ریزش ابرو

از آنجا که فولیکول مو جهت رشد و نمو به مواد مغذی بسیاری نیاز دارد و بسیار آسیب پذیر و حساس می باشد، در اثر عوامل متعددی نظیر بیماری روانی کندن ابرو، افسردگی، کم خونی و کمبود روی و آهن، آلودگی های آب و هوایی، تاتو کردن، ریزش موی سکه ای (آلوپسی آره آتا)، بیماری های پوستی (اگزما، ویتیلیگو و لوپوس)، تغذیه ی نامناسب، کم کاری یا پرکاری تیروئید، زیاده روی در برداشتن ابرو با موچین و…  دچار صدمه و ریزش خواهد شد. زمینه ی ارثی و ژنتیکی کمتر سبب ریزش ابرو می شود و عاملی چون استرس بیشتر سبب تشدید ریزش ابروها خواهد شد.

روش های درمان ریزش ابروی استرسی

ریزش ابروی استرسی

به طور کلی وقتی فرد در محیط‌ های پرتنش باشد و از فشارهای عصبی رنج ‌ببرد، تغييرات بيوشيميايی و فیزیکی در بدن رخ می‌دهد كه بعد از مدتی ممکن است منجر به ریختن موهای نواحی مختلف بدن گردد، اگر چه عامل استرس به تنهايی نمی ‌تواند سبب ريزش موی ابروها گردد اما استرس می تواند عارضه ریزش ابرو را تشديد کرده و يا شروع آن را جلو بيندازد، در واقع استرس بسياری از بيماریها را تشديد می‌کند يا باعث بروز آنها می‌شود ولی در صورتی که استعداد آن در فرد وجود داشته باشد که در این صورت ریزش ابرو وسعت خواهد یافت. استرس ریزش سکه ای موهای ابرو را که در نتیجه ی بیماری آلوپسی آره آتا می باشد، را تشدید می کند.

درمان ریزش ابروی استرسی

جهت درمان ریزش ابروی استرسی از فرد شرح حال گرفته می شود تا زمینه ی استرسی بودن یا نبودن مشکل ریزش ابرو مشخص گردد، در بیشتر موارد که کمتر از ۶ ماه از ریختن ابروها گذشته باشد، با از بین بردن عامل استرس زا، مجددا ابروها رشد خواهند کرد  اما در مواردی که بیش از ۶ ماه از ریزش ابروها گذشته باشد، درمان دشوارتر خواهد بود و لازم است از داروهای موضعی نظیر ماینوکسیدیل به مدت طولانی تری استفاده کرد.

در موارد حاد ریزش موی استرسی، جهت کاهش استرس و عوامل تنش زای روحی و روانی، لازم است فرد با همکاری متخصصین پوست و روانپزشک مورد درمان قرار گیرد.

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha