مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درد کاشت مو درد کاشت مو
7 آگوست 2018 بدون نظر 707 بازدید

روش های کاهش درد کاشت مو

با توجه به اینکه کاشت مو یک فرآیند جراحی محسوب می شود و نیازمند ایجاد برش هایی در پوست سر است، حس درد یکی از مواردی است که موجب ناراحتی بیمار خواهد شد، بنابراین پزشکان متخصص با انجام روش هایی درد کاشت مو را در حین و پس از عمل  کاشت مو برای فرد کاهش می دهند.

کاهش حس درد کاشت مو هنگام عمل

تزریق داروهای بی حسی موضعی از قبیل لیدوکایین یا اپی نفرین که در بی حسی های موضعی برای کارهای دندان پزشکی هم مورد استفاده قرار می گیرند، از رایج ترین روش ها برای کاهش یا به عبارتی از بین بدن حس درد هنگام انجام عمل کاشت مو است. چناچه فرد متقاضی کاشت مو به داروهای بی حسی موضعی حساسیت نداشته باشد پزشک متخصص کاشت مو از این داروها برای بی حسی ناحیه برداشت و کاشت مو استفاده می کند.

البته لحظه ی تزریق به پوست سر ممکن است برای برخی افراد دردناک باشد که خوشبختانه معمولا بیش از ۴ دقیقه طول نمی کشد. پس از شروع تاثیر این داروها پزشک می تواند کاشت مو را به هر روشی که باشد برای بیمار به صورت بدون درد انجام دهد.

روش های کاهش درد کاشت مو

درد کاشت مو پس از اتمام عمل

احساس درد معمولا پس از اتمام کار کاشت مو و از بین رفتن تاثیر مواد بی حسی استفاده شده ایجاد می شود. البته یکی از خواص داروهای مورد استفاده برای بی حسی موضعی کاشت مو این است که تاثیر آن ها برای مدت چند روز تا حدودی باقی می ماند و مانند سایر اعمال جراحی نیست که پس از اتمام بی هوشی بیمار درد زیادی را تجربه می کند.

روش های کاهش درد پس از عمل

به طور کلی کسانی که با روش FUT کاشت مو می کنند نسبت به کسانی که از روش های دیگری نظیر FUE یا FIT کار کاشت مو ها آن ها صورت می گیرد، احساس درد و ناراحتی بیشتری را در دوران نقاهت تجربه می کنند. بنابراین یکی از روش های کاهش درد کاشت مو، انتخاب روش هایی است که درد کمتری برای فرد ایجاد می کنند. استفاده مرتب از مسکن های تجویز شده توسط پزشک برای دوران پس از عمل و انجام صحیح و دقیق مراقبت های کاشت مو در این دوره  نیز از دیگر روش هایی هستند که در کاهش درد و افزایش سرعت روند بهبودی موثر هستند.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha