مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت موی سر کاشت موی سر
۲۶ تیر ۱۳۹۷ بدون نظر 376 بازدید

روش های کاشت موی سر

خوشبختانه امروزه روش های مختلفی برای کاشت موی سر ابداع شده است که می توانند مشکل بسیاری افرادی که دچار طاسی و کچلی سر هستند را درمان نموده و به آن ها موهای دائمی هدیه کند . در ادامه  اطلاعاتی در مورد مهمترین و پر کاربرد ترین روش های کاشت موی سر بیان می شود.

روش  کاشت موی FUT

با اینکه روش  کاشت مویFUT از قدیم ترین روش ها است ولی در حال حاضر هنوز هم پرطرفدارترین روش  در میان  مردم و پزشکان است، زیرا در اغلب موارد موفقیت خوبی از آن می توان به دست آورد. روش FUT برای کسانی که از بانک موی خوبی در ناحیه پشت سر خود برخوردار هستند مناسب تر به نظر می رسد، در این روش  برداشت پیوند های مو از طریق جراحی و برداشتن قسمت نواری شکلی از پوست سر حاوی مقدار زیادی مو است. در مرحله بعد گرافت های مو به صورت دستی تهیه می شوند که البته معمولا از کیفیت خوبی برخوردار هستند و پس از کاشت، درصد زیادی از آن ها زنده می ماند. مهم ترین عیب روش FIT را می توان تهاجمی تر بودن این روش نسبت به سایر روش ها دانست.

کاشت موی سر

روش کاشت موی FIT

مهمترین تفاوت روش FIT با روش FUT  در نحوه ی برداشت گرافت های مو از ناحیه اهدا کننده مو می باشد. در این روش گرافت های مو به صورت تک تک و پراکنده از بانک مو ی فرد به وسیله ی پانچ برداشته می شود تا زخم وسیعی در ناحیه بانک مو ایجاد نشود. سپس گرافت های مو را یا با کمک دستگاهی که مکانیسم بادی دارد و یا به صورت دستی  به پوست سر پیوند می زنند. این روش برای افراد با بانک موی محدود و کسانی که ممکن است در آینده قصد  استفاده از روش FIT را داشته باشند، مناسب است.

کاشت موی سر به روش ترکیبی

در روش ترکیبی هر دو روش FIT و FUT مورد استفاده قرار می گیرند و برای مواردی مناسب است که لازم باشد تعداد زیادی گرافت مویی را تهیه کرده  تا بتوان ناحیه گسترده ای از سر را با آن ها پوشش داد.

روش  کاشت مویSUT

روش  SUT نوینی محسوب می گردد . در این روش پیوند های مو با استفاده از پانچ لیزر از ناحیه بانک موی برداشته و سپس تا زمانی که قرار است در ناحیه مورد نظر کاشته شوند، فریز می شوند تا کمترین آسیب به فولیکول های موی پیوندی وارد شود و کاشت نیز با کمک دستگاه و نظارت پزشک صورت می گیرد. با اینکه این روش مزایای زیادی دارد، اما لازم است که در مراکز معتبری انجام شود تا به نتایج مورد انتظار از این روش برای کاشت موی سر دست یافت.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *