مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

روش های نوین کاشت مو در جهان روش های نوین کاشت مو در جهان
۱۷ تیر ۱۳۹۷ بدون نظر 440 بازدید

روش های نوین کاشت مو در جهان

پیشرفت علم در طول زمان باعث به وجود آمدن و ابداع روش های درمانی جدید و به روز می شود، کاشت مو نیز از این قاعده مستثنی نیست و پا به پای پیشرفت علم و تکنولوژی سیر تکاملی خود را طی می کند. در این مطلب روش های نوین کاشت مو در جهان را معرفی می کنیم.

روش FUE یکی از جدید ترین روش های کاشت مو در جهان

این روش یکی از نوین ترین روش های درمان طاسی و کم مویی با استفاده از کاشت یا پیوند مو است که در حال حاضر در نقاط مختلف جهان و به خصوص کشور های پیشرفته در حال جایگزین شدن با روش های قدیمی تر کاشت مو است. دلیل مقبولیت این روش کاشت مو در جهان این است که مزیت های روش های کاشت موی سابق را حفظ نموده و با ابتکاراتی که در این روش اضافه شده است، اثر بخشی کاشت مو را بهتر از گذشته کرده است.

تکنیک کاشت مو به روش FUE

در روش FUE  که به آن روش استخراج فولیکولی هم می گویند، واحد های فولیکولی مو با دقت بیشتری از بانک موی فرد برداشته می شوند به طوریکه صدمه کمتری به بافت های مجاور و همچنین فولیکول برداشته شده وارد شود.

روش های نوین کاشت مو در جهان

برای کاشت فولیکول های پیوندی نیز ابتدا برش های دایره ای شکل بسیار ظریفی در محل پیوند ایجاد می شود سپس فولیکول مو درون آن کاشته می شود. به دلیل ظرافت تکنیک برداشت و کاشت فولیکول های مو، زخم های ایجاد شده بسیار کوچک هستند و به سرعت بهبود می یابند همچنین جلوه مو ها پس از کاشت، می تواند بسیار طبیعی باشد.

از معایب این روش می توان به مدت زمان طولانی جلسه ی کاشت مو و هزینه بیشتر این روش نسبت به سایر روش های مرسوم کاشت مو اشاره نمود.

آینده کاشت مو در جهان

آینده بسیار روشنی برای درمان انواع زیادی از مشکلات کم مویی یا طاسی با روش های نوین کاشت مو وجود دارد. در حال حاضر محققان زیادی در حال کار بر روی روشی نوین در کاشت مو با کمک سلول های بنیادی  به نام FCI هستند که نیاز به برداشت فولیکول های مو از بانک مو را به حداقل می رساند. این روش هنوز در حال گذراندن مراحل آزمایشگاهی است اما به نظر می رسد در آینده ای نه چندان دور تبدیل به یکی از روش های محبوب کاشت مو در سرتاسر دنیا تبدیل شود.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *