مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان الوپسی درمان الوپسی
19 سپتامبر 2018 بدون نظر 1332 بازدید

روش های مطمئن برای درمان الوپسی

الوپسی یا طاسی واژه ای عمومی برای ریزش موهای سر یا بدن بنا به هر علتی است. ناحیه ریزش مو ممکن است کوچک و یا خیلی وسیع باشد و حتی شاید کل بدن دچار ریزش مو شود. الوپسی انواع مختلفی دارد و به همین دلیل برای درمان الوپسی راه حل ها مختلف می باشند.

انواع الوپسی

الوپسی آندروژنیک که به طاسی های مردانه و زنانه هم شهرت دارد، الوپسی آره آتا یا ریزش موی سکه ای و نازک شدن مو یا تلوژن افوولیوم از مهمترین انواع الوپسی هستند.

علت الوپسی آندروژنیک مربوط به وجود زمینه ارثی و گاهی هم مسائل هورمونی است، الوپسی آره آتا هم تا حدود زیادی به سیستم ایمنی بدن و اختلالات احتمالی آن مربوط می شود و علت بروز تلوژن افوولیوم نیز سبب اختلالات چرخه رشد مو می شود، ممکن است ناشی از استرس های شدید فیزیک یا روانی باشد.

روش های مطمئن برای درمان الوپسی

از انواع غیر متداول تر ریزش موی سر بدون التهاب یا زخم شدگی پوست هم مواردی از قبیل کشیده شدن موها، مصرف داروهای خاصی مانند: داروهای شیمی درمانی، اچ آی وی یا ایدز، کم کاری تیروئید، سوء تغذیه به ویژه فقر آهن هستند و  علت ریزش موهایی هم که در اثر زخم یا التهاب رخ می دهند، عبارتند از: عفونت قارچی، لوپوس، اریتماتوز، پرتودرمانی و سارکوئیدوز.

درمان الوپسی های شایع

برخی از انواع الوپسی که برای سلامتی بیمار مضر نیستند مانند الوپسی اندروژنیک، شاید برخی از افراد با آن کنار بیایند و نیاز به درمان خاصی نداشته باشند اما کسانی که از این وضعیت راضی نیستند می توانند از داروهای ضد یزش موی ماینوکسیدیل یا فیناستراید استفاده کنند و یا عمل کاشت مو ، مزوتراپی و …  انجام دهند. الوپسی آره آتا نیز گاهی اوقات به صورت خود به خودی بهبود پیدا می کند، اما وقتی که عارضه شدید باشد، درمان لازم دارد؛ تزریق استروئید در ناحیه بروز عارضه  از رایج ترین روش های درمان الوپسی آره آتا است ولی داروهای دیگری هم برای درمان وجود دارد که پزشک متخصص بنا به وضعیت بیمار آن ها را تجویز می کند.

برای درمان تلوژن افوولیوم نیز روش درمانی خاصی در حال حاضر وجود ندارد و این عارضه با گذشت زمان بهبود پیدا می کند البته شناسایی و کنترل استرس اساسی به وجود آورنده آن می تواند کمک کننده باشد.

درمان الوپسی های کمتر شایع

برای دیگر انواع الوپسی نیز بهترین کار رفع یا کنترل علت زمینه ای بروز آن ها است هر چند که از برخی موارد نمی توان اجتناب کرد. در این گونه مواقع فرد می توان با کمک ترمیم مو مشکلی که طاسی برای ظاهر او به وجود آورده را رفع نماید. کسانی که شیمی درمانی می کنند یا کسانی که مبتلا به الوپسی توتیالیس یا یونیورسالیس که انواعی از الوپسی آره اتا به صورت گستره هستند، معمولا به کمک ترمیم مو ظاهر خود را بهبود می بخشند.

[تعداد: 11   میانگین: 3.2/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha