مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو ریزش مو
28 جولای 2018 بدون نظر 485 بازدید

روش های طبیعی جلوگیری از ریزش مو

با وجود اینکه وجود برخی از بیماری ها و یا زمینه ی ارثی اغلب سبب ریزش سریع و غیر طبیعی موها می شود اما گاهی اوقات نیز علت ریزش مو چیز های ساده تری هستند که با کمک روش های طبیعی می توان آن را کنترل نمود.

اهمیت دادن به رژیم غذایی و مصرف مواد مغذی ضد ریزش مو

یکی از دلایل ریزش و ضعیف شدن موها تغذیه ی نادرست است. کمبود عناصر روی و آهن و ویتامین هایD، Eو گروه B در ریزش و ضعیف شدن موها نقش مهمی دارند، گنجاندن مواد غذایی حاوی این عناصر و ویتامین ها در رژیم غذایی می تواند در رفع ریزش غیر طبیعی موی افراد به صورت طبیعی مفید باشد. نقش تغذیه موها به قدری مهم است که هم اکنون انواع مکمل های دارویی برای تقویت مو ها به بازار آمده است اما به هر حال استفاده از مواد طبیعی ارجح تر است.

تغذیه صحیح افراد در سلامت عمومی بدن و جلوگیری از اختلالات هورمونی و غده ی تیروئید که زمینه ساز برخی از مشکلات مو هستند نیز موثر خواهد بود.

روش های طبیعی جلوگیری از ریزش مو

ترک عادت های غلط خشک کردن و حالت دادن موها

استفاده از حرارت شدید سشوار برای خشک کردن مو، به فولیکول های مو آسیب می رساند و رطوبت موها را بیش از اندازه می گیرد. بنابراین برای خشک کردن موها پس از حمام بهتر است که کار آب گیری از موها را با حوله مناسب و به آرامی انجام دهید. بستن و حالت دادن موها به حالت های کشیده و تحت فشار، استفاده ی بی رویه از وسایلی مانند سشوار ، اتوی مو  و …،  نیز سبب آسیب دیدگی موها و افزایش ریزش آن ها می شود؛ بنابراین در صورتی که برای حالت دهی به موهای خود چنین کارهایی را انجام می دهید بهتر است در مورد شیوه ی حالت دهی به موهای خود تجدید نظر کنید.

ماساژ دادن پوست سر برای خونرسانی بیشتر به موها و جلوگیری از ریزش مو

خونرسانی ضعیف پوست سر به موها هم می تواند موجب ریزش غیر طبیعی موها شود. با ماساژ دادن پوست سر به روش های اصولی گردش خون در ناحیه پوست سر افزایش پیدا کرده و مواد غذایی و اکسیژن بیشتری به ریشه ی مو ها منتقل می شود.

استفاده از ماسک های موهای طبیعی

ماسک موهای طبیعی علاوه بر حفظ رطوبت و تقویت ساقه  مو، در تقویت ریشه ی موها نیز موثر هستند. این ماسک موها برای نرمی، حالت پذیری و درخشندگی طبیعی موها نیز کارایی داشته و نیاز فرد را به استفاده از مواد شیمیایی برای زیباتر کردن موها کم می کند. استفاده از روغن های سبک مانند روغن سیاهدانه و روغن بنفشه برای ساخت ماسک موی های طبیعی نتیجه ی بهتری برای کنترل ریزش مو دارد.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha