مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تقویت مو و ابرو تقویت مو و ابرو
6 آگوست 2018 بدون نظر 528 بازدید

روش های طبیعی تقویت مو و ابرو

مو و ابرو نقش زیادی در زیبایی افراد چه خانم ها و چه آقایان دارد و به همین دلیل است که از گذشته تا به امروز روش های متنوعی در سرتاسر دنیا برای تقویت مو و ابرو ابداع و به کار گرفته شده است. در این مطلب چند روش طبیعی، ساده و کاربردی در تقویت موهای سر و ابرو را معرفی می کنیم.

استفاده موضعی روغن زیتون بکر برای تقویت مو و ابرو

روغن زیتون از جمله روغن هایی است که به دلیل خواص مفید بسیاری که برای بدن دارد، در بسیاری از روش های درمانی طبیعی برای پوست و مو از آن استفاده می شود. روغن زیتون حاوی ویتامین هایی نظیر آ و ای می باشد همچنین سرشار از آنتی اکسیدان است. خواص این روغن به گونه ای است که هم در محافظت موها از عوامل محیطی مخرب موثر است و هم می تواند باعث تقویت فولیکول مو شود. ساده ترین راه استفاده ی روغن زیتون، ماساژ ملایم موهای سر و ابرو با این روغن است. از روغن زیتون در تهیه انواع ماسک موهای طبیعی تقویت مو نیز استفاده می شود.

روش های طبیعی تقویت مو و ابرو

روغن هسته ی انگور ماده ای برای فعال سازی دوباره ی فولیکو ل های مو

استفاده ی موضعی روغن انگور اثرات مفیدی در رشد مجدد موها دارد. این روغن که از هسته ی انگور استخراج می شود داری خواص آنتی اکسیدان فوق العاده ای می باشد و اثر بخشی خوبی برای فعال سازی دوباره ی فولیکول های مویی دارد که عملکرد آن ها مختل شده است. برای بهره بردن از خاصیت روغن هسته انگور برای تقویت مو و ابرو کافی است که پوست سر یا ناحیه ابرو را با آن ماساژ دهید.

روغن نارگیل یکی دیگر از روغن های مفید برای تقویت مو و ابرو

روغن نارگیل نیز از روغن های طبیعی است که همانند روغن زیتون شهرت جهانی در تقویت مو دارد. این روغن خاصیت رطوبت بخشی عمقی به مو و پوست ، افزایش ضخامت مو و افزایش جریان خون در پوست را دارد. از روغن نارگیل هم  به صورت مجزا و هم در ترکیب با برخی دیگر از مواد طبیعی می توان برای حفاظت و استحکام موهای سر و ابرو بهره برد. توجه کنید هر چند که مواد طبیعی بسیاری برای تقویت مو وجود دارد، استفاده ی درست و متعادل آن ها اثر مفید دارد و در غیر این صورت ممکن است عوارض دیگری مانند چربی غیر طبیعی برای پوست یا مو ایجاد شود.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha