مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان طاسی سر درمان طاسی سر
18 سپتامبر 2018 بدون نظر 1026 بازدید

روش های دائمی برای درمان طاسی سر

طاسی و ریزش مو عارضه ای است که با وجود اینکه بسیار فراگیر است و هم زنان و هم مردان دچار آن می شوند، قبول آن برای بسیاری از افراد خیلی مشکل است. عوامل مختلفی در ریزش مو موثر هستند که از مهم ترین آن ها می توان به عوامل محیطی و ارثی اشاره نمود. برای درمان طاسی سر روش های مختلی وجود دارد، برخی از آن ها اثرات موقتی دارند و برخی به صورت دائمی ریزش مو و طاسی را رفع می کنند.

انواع ریزش مو

ریزش موی سر را به صورت کلی به دو شکل موقت و دائمی است. ریزش موهای موقتی غالبا در اثر استرسی که به فولیکول های مو وارد می شود، به وجود می آیند. ریزش موی سکه ای و ریزش موی ناشی از شیمی درمانی نمونه هایی از ریزش موی موقتی هستند. ریزش مو زمان دائمی است که موهای ریخته شده دیگر هیچ وقت مجددا به صورت خود به خودی رشد نمی کنند و فرد برای همیشه موهای خود را از دست می دهد. ریزش موی ارثی نمونه ای از ریزش موی دائمی است.

روش های دائمی برای درمان طاسی سر

روش های موقتی و دائمی درمان طاسی سر

روش هایی که برای درمان طاسی سر وجود دارند، ممکن است اثرات موقت و یا  دائمی داشته باشند. در حال حاضر روش های درمانی ریزش مو در اکثر اوقات اثرات موقتی دارند؛ روش هایی نظیر مصرف داروهای موضعی ضد ریزش مو، مزوتراپی، تزریق پی آر پی، لیزر درمانی و … با اینکه در کنترل ریزش مو موثر هستند اما در بیشتر مواقع  به ویژه در ریزش موهای ارثی اثرات درمانی و کنترلی آن ها برای مدت زمان محدودی است.

 تعداد روش های دائمی درمان ریزش مو و طاسی اندک است. چنانچه ریزش مو جنبه ی ارثی داشته باشد، بهترین درمانی که امروزه در سرتاسر دنیا برای این عارضه به کار می رود کاشت مو است.

کاشت مو موثر ترین و دائمی ترین درمان طاسی سر

در حال حاضر نهایت کاری که برای رفع ریزش مو و طاسی می توان انجام داد کاشت یا پیوند مو است. این روش درمانی امروزه بسیار رواج  دارد و با متد های مختلفی بر اساس شرایط  فرد قابل اجرا است.

منتهی انجام این روش نیز شرایط خاص خود را دارد. داشتن بانک موی کافی، عدم ابتلا به برخی بیماری ها از قبیل بیماری های مزمن پوستی یا اختلالات انعقاد خون و … از پیش شرط های ضروری برای کاشت مو است. کسانی که کاندید مناسبی برای کاشت مو باشند و کاشت مو به صورت اصولی  حرفه ای برای آن ها انجام شود، پایدار ترین نتایج  را از این روش رفع ریزش مو و طاسی می گیرند.

[تعداد: 3   میانگین: 4.3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha