مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

روش های جلوگیری از عفونت بعد از کاشت مو روش های جلوگیری از عفونت بعد از کاشت مو
6 آگوست 2018 بدون نظر 3361 بازدید

روش های جلوگیری از عفونت بعد از کاشت مو

یکی از عوارضی که ممکن است پس از کاشت مو بروز کند، عفونت می باشد. برای جلوگیری و کنترل عفونت بعد از کاشت مو روش های مراقبتی وجود دارد که معمولا پزشکان متخصص کاشت مو به بیماران خود آن ها را توصیه می کنند.

علت بروز عفونت بعد از کاشت مو

پس از جراحی کاشت مو مانند هر جراحی دیگری احتمال بروز عفونت وجود دارد. عفونت های پس از جراحی معمولا منشا باکتریایی دارد. مواردی نظیر نقص سیستم ایمنی بدن، دیابت، گرما و تعریق زیاد سر پس از کاشت مو، دستکاری زخم ها و دلمه های پوست سر، فولیکولیت و … خطر ابتلا به عفونت را پس از کاشت مو افزایش می دهند.

عوارض عفونت بعد از کاشت مو

بسته به شدت عفونت مواردی نظیر نقص و کند شدن روند بهبودی، عفونت خون و حتی مرگ ممکن است رخ دهد. خوشبختانه در جراحی های کاشت مو در حالت طبیعی شدت عفونت های احتمالی خیلی زیاد نیست اما به هر حال در روند بهبودی و نتیجه ی کاشت مو اثر منفی دارد.

روش های جلوگیری از عفونت بعد از کاشت مو

روش های جلوگیری و کنترل عفونت

از آنجایی که عفونت اثر منفی در میزان موفقیت کاشت مو دارد، پزشکان متخصص کاشت مو روش های مختلفی را به بیماران خود توصیه می کنند تا از بروز عفونت جلوگیری شود و یا عفونت های به وجود آمده به خوبی کنترل شود.  انجام کاشت مو نزد مراکز  کاشت موی معتبر و دارای مجوز، مصرف آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد عفونی کننده ی موضعی تجویز شده توسط پزشک، اهمیت به شستشوی مرتب و با دقت پوست سر بر اساس آموزش های داده شده به بیمار، دستکاری نکردن پوست سر و نکندن دلمه ها، کنترل قند خون در افراد مبتلا به بیماری دیابت و جلوگیری از تعریق شدید پوست سر مواردی هستند که با رعایت آن ها می توان از بروز عفونت بعد از کاشت مو جلوگیری نمود.

مصرف دوز مناسب آنتی بیوتیک به صورت منظم برای جلوگیری از بروز عفونت

داروهای آنتی بیوتیک زمانی کارایی مناسبی خواهند داشت که دوز مناسبی از آن ها در زمان های تنظیم شده و مشخصی مصرف گردد. پزشکان کاشت مو معمولا برای افرادی که قصد کاشت مو دارند، قبل از کاشت مو آنتی بیوتیک را تجویز نموده و به آن ها توصیه می کنند که اولین دوز آن را چند ساعت قبل از شروع عمل کاشت مو مصرف کنند.

[تعداد: 18   میانگین: 2.9/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha