مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

جلوگیری از ریزش مو جلوگیری از ریزش مو
4 آگوست 2018 بدون نظر 484 بازدید

جلوگیری از ریزش مو با چه روش هایی امکان پذیر است؟

ریزش مو از شایع ترین مشکلات مربوط به مو است که طیف وسیعی از مردم اعم از زن و مرد را برای همیشه و یا به صورت موقت درگیر خود  می کند. از آن جایی که وجود موهای سر، ابرو، ریش، سبیل و … نقش زیادی در زیبایی و تناسب چهره افراد دارند، از دست رفتن آن ها اثر منفی در زیبایی دارد. برای جلوگیری از ریزش مو بنا به علتی که این عارضه را ایجاد کرده، روش های مراقبتی و درمانی مختلفی وجود دارد.

مراقبت های کافی از پوست و مو برای جلوگیری از ریزش مو

توجه و رعایت نکات مراقبتی پوست و مو در پیشگیری و یا کنترل برخی از انواع ریزش مو از قبیل ریزش مو یا طاسی ناشی از کشیده شدن موها، بیماری های قارچی پوست، آسیب فویکول های مو از حرارت، شکنندگی و خرد شدن موها از قسمت ساقه و … بسیار موثر خواهد بود. درمان های خانگی مانند استفاده از ماسک موهای طبیعی نیز برای کنترل ریزش موی ناشی از عوامل محیطی مخرب، مفید هستند.

حفظ سلامتی روحی و جسمی

علت بسیاری از انواع ریزش موی سر می تواند سوء تغذیه، برخی بیماری ها، مصرف برخی داروها، استرس های روحی شدید و … باشد؛ بنابراین با کنترل موارد گفته شده  می توان ریسک ریزش مو را کاهش داد.

جلوگیری از ریزش مو با چه روش هایی امکان پذیر است؟

پیروی از روش های درمانی پزشکی برای جلوگیری از ریزش مو

گاهی اوقات ریزش مو ناشی از وجود زمینه ی ارثی و ژنتیکی در فرد و یا وجود عواملی است که غیر قابل کنترل هستند، در این گونه موارد نیز متخصصان پوست و مو هنوز روش هایی برای جلوگیری از ریزش مو دارند که البته به کارگیری برخی از آن ها بایستی به صورت همیشگی باشد.

روش های درمانی پزشکی

برای جلوگیری از ریزش مو روش های کلینیکی متنوعی از قبیل مزوتراپی، پی آر پی، کلاه لیزری، میکرونیدلینگ و … وجود دارد، در برخی موارد علاوه بر اینکه این روش ها ریزش مو را کنترل می کنند، در رویش مجدد موها نیز موثر هستند.  روش های دارویی هم برای درمان ریزش مو وجود دارد که پزشک متخصص مو بر اساس جنسیت و علت ریزش مو می تواند برای بیمار خود تجویز کند. داروهایی مانند ماینوکسیدیل، فینستراید و داروهای آنتی اندروژن برای خانم ها از جمله مهمترین آن ها هستند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha