مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مراقبت مو در بارداری مراقبت مو در بارداری
5 سپتامبر 2018 بدون نظر 705 بازدید

بهترین روش های برای مراقبت مو در بارداری

تجربه اکثر خانم ها از دوران بارداری و ریزش مو و یا نازک شدن آن باعث شده است تا بسیاری از خانم ها از این دوران خاطره خوشی را در یاد نداشته باشند اما در حقیقت می توان با استفاده از راه کارهای ساده و رعایت برخی از نکات ریزش مو در این دوران را بدون آسیب وارد کردن به جنین سپری نمود حال باید دید بهترین روش های برای مراقبت مو در بارداری چیست.

علت مشکلات مو در دوران بارداری

در دوران بارداری خانم ها به علت تغییرات شدید هورمونی و تغییرات فیزیکی بدن دچار مشکلات پوست و مو می شوند که این تغییرات بر روی ساختار فولیکول های مو و بافت آن تاثیر خواهد گذاشت و باعث نازک شدن مو، ریزش موی سر و کم پشتی آنها می گردد که در اغلب موارد با رژیم غذایی مناسب و مراقبت بیشتر از موها می توان این دوران را طی نمود و پس از آن موها دوباره زیبایی و سلامت خود را باز خواهند یافت.

بهترین روش های برای مراقبت مو در بارداری

 مراقبت مو در بارداری

برای مراقبت مو در بارداری می توان نکاتی را به کار بشت. در دوران بارداری به دلیل تاثیر تغییرات هورمونی بر موها می توان با ماساژ موها با روغن های گیاهی مانند زیتون، نارگیل، کرچک و بادام از موها مراقبت نمود، باید جهت حفظ رطوبت موها از شستن زیاد آنها خودداری کرد و در هر بار استحمام از نرم کننده استفاده شود، از شامپوهایی که پایه گیاهی دارند استفاده گردد،باید در این دوران از رنگ کردن موها خودداری شود و موها را بدون استفاده از سشوار و در هوای آزاد خشک نمود و باید از شانه کردن مو هنگامی که خیس می باشد پرهیز کرد.

در دوران بارداری خانم ها باید توجه زیادی به تغذیه خود داشته باشند زیرا در این دوران تغذیه تاثیر مستقیمی در سلامت جنین و بدن خود آنها خواهد داشت و خانم ها در این دوران باید از منابع سرشار از تمام گروه های غذایی مانند آهن، ویتامین، کلسیم و پروتئین استفاده نمایند تا در این دوران کمتر به مشکلات پوست و مو دچار شوند ، در دوران بارداری مصرف لبنیات، عدس، ماهی، گوشت، سبزیجات، انواع میوه، غلات و آجیل ها برای خانم ها بسیار ضروری می باشد.

در دوران بارداری خانم ها به دلیل تغییرات هورمونی و شرایط فیزیکی بدن خود دچار فشار روحی و استرس خواهند شد که این مسئله در کنار تغییرات ایجاد شده در بدن موجب تشدید ریزش مو خواهد شد بنابراین خانم های باردار باید با حفظ آرامش خود افکار منفی را از خود دور بسازند و با پرداختن به کارهای مورد علاقه خود از این دوران حساس به خوبی عبور نمایند.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha