مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

روش تکثیر مو روش تکثیر مو
16 نوامبر 2018 بدون نظر 2099 بازدید

روش تکثیر مو چه مزایا و عوارضی دارد؟

با پیشرفت‌هایی که در سالهای اخیر در زمینه‌ی پزشکی به وجود آمده است بسیاری از افراد می‌توانند بدون کمترین عارضه به رفع ریزش موی خود بپردازند. بهتر است بدانید امروزه روش‌های جدیدی برای کاشت مو به وجود آمده است که با استفاده از آن می‌توان حتی برای افرادی که بانک موی کافی ندارند هم کاشت مو انجام داد. روش تکثیر مو از جدیدترین روش‌های کاشت مو است، در مقاله کاشت مو تکثیری، شیوه انجام این روش و تاریخچه آن را شرح دادیم و در این مطلب قصد داریم به برری مزایا و معایب آن بپردازیم.

روش تکثیر مو چیست؟

روش تکثیر مو یا fci یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو است که ممکن است در مقالات مختلف نام آن را شنیده باشید. این روش که به آن کاشت سلول‌های بنیادی هم گفته می‌شود در حال حاضر بر روی نمونه‌های انسانی نتیجه بخش نبوده است به همین دلیل محققان در حال بررسی‌های بیشتر بر روی آن هستند اما بهتر است بدانید بر روی نمونه‌های حیوانی به نتایج قابل توجهی رسیده است.

روش تکثیر مو چه مزایا و عوارضی دارد؟

خوشبختانه موسسه رویان با همکاری دانشگاه تهران در حال تحقیق بر روی این پروژه است به همین دلیل کشور ایران یکی از معدود کشورهایی خواهد بود که بیماران در آن می‌توانند برای رفع کچلی و طاسی از این روش استفاده کنند. همانطور که از نام این روش پیداست برای انجام آن محققان نمونه‌های کوچکی از فولیکول‌ها را از سر بیمار برداشته و آن‌ها را بعد از تکثیر پیوند خواهند زد.

مزایای روش تکثیر مو

مزایای روش تکثیر مو به شرح زیر می‌باشد:

روش تکثیر مو نسبت به روش‌هایی که در حال حاضر برای کاشت مو به کار گرفته می‌شود قطعاً مزایای قابل توجهی خواهد داشت به همین دلیل در آینده بسیاری از بیماران برای رفع ریزش موی خود از این روش استفاده خواهند نمود. یکی از مزایای فوق العاده ای این روش این است که احتمال خونریزی، عفونت و عوارض این چنینی کاهش خواهد یافت.

علاوه بر این افرادی که از روش تکثیر مو یا fci استفاده خواهند کرد شاهد برجای ماندن جای بخیه نخواهند بود و در صورتی که بانک موی کافی نداشته باشند هم می‌توانند از کاشت مو برای رفع ریزش موی خود استفاده نمایند.

تکنیک کاشت مو به روش تکثیر سلولی بسیار ساده از و در مدت زمان کم انجام می‌گردد. بیمار حین عمل متحمل درد زیادی نمی‌شود. بصورت کلی موهایی که با استفاده از این روش تولید می‌گردند دارای ویژگی‌هایی مانند ۴۰ درصد افزایش موها و ۱۸ درصد افزایش موهایی با قطر ۳۰ میکرون هستند.

احتمال رسیدن آسیب به پوست سر در این روش به شدت کاهش یافته است چرا که برداشت فولیکول‌ها با استفاده از یک نمونه کوچک از پوست سر که تنها دارای ۱۲۰ فولیکول است انجام می‌گردد. یکی دیگر از مزایای مهم این روش امکان برداشت مجدد نوار باریک مو به دلیل کوچک بودن مقدار موهای برداشت شده در مرحله اول است.
روش تکثیر مو چه مزایا و عوارضی دارد؟

عوارض روش تکثیر مو

عوارض روش تکثیر مو به شرح زیر می‌باشد:

همانطور که گفتیم در روش تکثیر مو قطعاً از جراحی‌های سنگین استفاده نخواهد شد به همین دلیل می‌توان این انتظار را داشت که عوارض روش fci کمتر از روش‌های دیگر کاشت مو باشد البته زمانی می‌توان از عوارض احتمالی این روش اطمینان حاصل کرد که بر روی نمونه‌های انسانی اجرا شده باشد به همین دلیل باید برای مشاهده عوارض دقیق منتظر ماند.

برای رسیدن به نتیجه مناسب از درمان با استفاده از این روش پزشک باید بتواند توانایی سلول‌های بنیادی برای تولید مو را در حین عمل حفظ نماید و همچنین لازم است که تعداد مناسبی از این سلول‌ها در محیط کشت تولید شوند. لازم است هزاران سلول تولید شود که بتوان از رشد موی استاندارد موها اطمینان حاصل کرد.

با تمام این موارد به دلیل کامل نبودن تحقیقاتی که در این زمینه وجود دارد؛ هنوز هم احتمال عدم رشد موها بعد از کاشت و همچنین ریزش این موها نیز وجود دارد. علاوه بر این هزینه انجام کاشت مو به این روش نیز بسیار بالاست و با توجه به اینکه اطمینان کلی برای رسیدن به نتیجه با استفاده از این روش وجود ندارد، استفاده از آن در حال حاضر توصیه نمی‌گردد.

[تعداد: 3   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha