مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تقویت مو بعد از شیمی درمانی تقویت مو بعد از شیمی درمانی
12 سپتامبر 2018 بدون نظر 3590 بازدید

تقویت مو بعد از شیمی درمانی چگونه انجام می شود؟

یکی از علل ریزش مو در برخی از افراد بیماری می باشد که از جمله این بیماری ها که مشکلات زیادی را برای سلامت بیمار ایجاد می نماید و به دلیل تاثیر در موها باعث ریزش آنها و از بین رفتن زیبایی بیمار می گردد بیماری سرطان می باشد که باعث ریزش مو در ناحیه سر و ابرو و ناحیه ریش در مردان می گردد، امروزه با پیشرفت علم پزشکی هر گونه سرطانی به مرگ انسانها ختم نمی گردد و بسیاری از سرطان ها با درمان های دارویی و شیمیایی برطرف می گردند اما افرادی که دچار سرطان و به طبع دچار ریزش مو شده اند پس از اتمام دوره های شیمی درمانی خود نگران رویش مجدد موهای خود هستند؛ اما تقویت مو بعد از شیمی درمانی چگونه انجام می شود.

تاثیر شیمی درمانی بر ریزش موها

داروهای شیمیایی استفاده شده در برخی از بیماری ها مانند انواع سرطان ها بر روی فولیکول های مو اثر می گذارد و به همان نحو که مانع از تقسیم سلول های سرطانی می گردد از تقسیم فولیکول های مو نیز ممانعت خواهد کرد و به همین دلیل موهای بیمار بعد از شیمی درمانی نه تنها رشدی نخواهند داشت بلکه دچار ریزش  موی سر شدید و یکباره خواهند شد و پس از بهبود برخی از بیماران و پشت سر گذاشتن بیماری به دلیل تغییرات سلولی ایجاد شده در فولیکول ها اگر موی بیمار رشدی داشته باشد با تغییر رنگ و ضخامت موها همراه خواهد بود بنابراین در این دوره موها به تقویت نیاز خواهند داشت تا به حالت اولیه خود بازگردند .

تقویت مو بعد از شیمی درمانی چگونه انجام می شود؟

تقویت مو بعد از شیمی درمانی

اگر چه در برخی از بیماران پس از اتمام دوره شیمی درمانی طی یک تا دوسال وضعیت رشد و ضخامت موها به حالت اولیه خود باز می گردد اما اغلب بیمارانی که شیمی درمانی انجام داده اند به تقویت مو نیار دارند. تقویت مو بعد از شیمی درمانی از روش های مختلفی امکان پذیر است. بیمارانی که پس از طی دوره شیمی درمانی خود رشد مو نداشته اند باید با مراجعه به متخصص با توجه به وضعیت خود داروهای کمبود زینک، آهن و مشکلات غده تیروئید را مصرف نمایند و همچنین در صورت نیاز از داروهای ضد استرس بهره بگیرند زیرا شوک ناشی تز شیمی درمانی و حالات و روحیات بیمار نیز در وضعیت ایجاد شده برای موهای وی تاثیر گذار خواهد بود.

در بسیاری از بیمارانی که شیمی درمانی داشته اند پس از گذشت حدود ۱ سال از دوره شیمی درمانی و مصرف قرص های آهن، زینک و داروهای آنتی اکسیدان رویش مجدد موها آغاز می گردد که گر چه ممکن است این موها از نظر رنگ، جنس و ضخامت با موهای بیمار قبل از شیمی درمانی متفاوت باشند اما باز این وضعیت ایجاد شده برای بیمار راضی کننده خواهد بود.

یکی از موثر ترین روش های تقویت  مو در  افرادی که بر اثر شیمی درمانی دچار ریزش مو شده اند این مسئله خواهد بود که تغذیه آنها بر اساس منابع سرشار از مواد ضروری تقویت کننده مو تنظیم گردد و در وعده های غذایی این افراد موادی گنجانده شود که غنی از کلسیم، پروتئین و انواع ویتامین ها و آسیدهای آمینه ضروری رشد مو باشند.

[تعداد: 11   میانگین: 3.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha