مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تقویت موهای چرب و نازک تقویت موهای چرب و نازک
19 سپتامبر 2018 بدون نظر 1790 بازدید

روشهای خانگی تقویت موهای چرب و نازک

افرادی که موهای چرب و نازک دارند به دلیل اینکه در مراقبت از موهای خود دچار مشکل می شوند و مشکلاتی مانند ریزش مو نیز به دنبال چربی موها بوجود می آید. به دنبال روشی می باشند تا ضمن تقویت موها و رفع نازکی آنها چربی مو را نیز رفع نمایند و اغلب این افراد در اولین قدم رفع مشکلات موهای خود به سراغ روش های خانگی خواهند رفت اما روشهای خانگی تقویت موهای چرب و نازک چیست.

موهای چرب و نازک

داشتن موی پرچرب و نازک ممکن است مشکلی باشد که برای هر کس در هر سنی وجود داشته باشد، گر چه داشتن موی پرچرب امری ژنتیکی می باشد اما موی نازک در هر فردی پس از دوره طولانی از انواع شوینده ها ، مواد شیمیایی حالت دهند مو، اتوی مو، سشوار و رنگ کردن ایجاد می گردد و موجب می شود مو زیبایی و شادابی خود را از دست دهد و کم پشت و نازک گردد و شکننده شود که این شکنندگی مو خود زمینه ساز ریزش مو خواهد شد بنابراین با تقویت به موقع مو می توان از بروز مشکلات بعدی جلوگیری نمود.

روشهای خانگی تقویت موهای چرب و نازک

تقویت موهای چرب و نازک

گر چه مهم ترین علت پرچرب بودن موها عوامل ژنتیکی می باشد اما عوامل بسیاری مانند تغذیه نامناسب، آلودگی های محیطی ،  استفاده از سشوار و حالت دهنده های شیمیایی و رنگ کردن علت نازک شدن موها می باشد و با از بین بردن این عوامل می توان به تقویت موها پرداخت، داشتن موی پرچرب باعث می گردد تا موها همیشه کثیف و روغنی به نظر بیایند.

جهت تقویت موهای چرب و نازک باید از شستشوی زیاد آنها جلوگیری گردد زیاد شستن زیاد موها موجب خشک شدن پوست سر و ترشح بیشتر چربی از پوست سر خواهد شد،به جز استفاده از شامپوهای مخصوص پوست چرب استفاده از عصاره گزنه که به آرامی چربی موی سر را کنترل می نماید،استفاده از آبلیمو و سرکه و محلول های شوینده گیاهی ترشح چربی سر را کاهش می دهند.

 اشتباهات بسیاری مانند استفاده از شوینده های نامناسب در شستشوی موها، رنگ کردن زیاد آنها و استفاده از حالت دهنده های شیمیایی و حرارتی موها را نازک و شکننده می سازد بنابراین دوری کردن از این عوامل و کاهش استفاده در موها و تقویت تغذیه، مصرف پروتئین ،انواع ویتامین ها،  استفاده از روغن های گیاهی مانند زیتون و کرچک، گیاهانی مانند حنا سریع ترین روش ها برای ضخیم نمودن موی نازک می باشد که افرادی که قصد استفاده از این روش های خانگی را دارند باید در استفاده از این مواد صبر و مداومت داشته باشند.

[تعداد: 3   میانگین: 4.3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha