مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

روشهای خانگی تقویت موهای خشک و وز روشهای خانگی تقویت موهای خشک و وز
20 سپتامبر 2018 بدون نظر 810 بازدید

روشهای خانگی تقویت موهای خشک و وز

موی برخی از افراد به طور طبیعی خشک و وز می باشد اما برخی از افراد به مرور به دلیل از دست دادن رطوبت موها به دلیل عدم توجه به سلامت مو دچار خشکی و وز شدن موها می گردند که باید ببینیم روشهای خانگی تقویت موهای خشک و وز چیست.

موی خشک و وز

اگر افراد به طور طبیعی موی وز نداشته باشند و به مرور دچار خشکی و وز شدن مو شده اند علت بوجود آمدن این مشکل در موهای آنها از دست رفتن رطوبت موها می باشد که دلیل این امر ممکن است بر اثر تغذیه نامناسب و استفاده بیش از حد از خشک کننده و حالت دهنده های مکانیکی و گرمایشی و رنگ کردن بیش از حد باشد.

تقویت موهای خشک و وز

افرادی که موی خشک و وز دارند باید به تغذیه خود بیشتر توجه نمایند و ضمن مصرف سبزیجات و میوه ها که آب بسیاری را در خود ذخیره دارند و جذب پوست و مو می شوند و رطوبت مورد نیاز مو را تهیه می نمایند می توانند با مصرف آب کافی نیز به حفظ رطوبت پوست و مو نیز کمک کند تا مو دچار خشکی و وز شدن نگردد.

روشهای خانگی تقویت موهای خشک و وز

اما هنگامی که مو بر اثر تغذیه ناسالم و روش های نگهداری غیر اصولی دچار خشکی گردد می توان با استفاده از ماسک های خانگی به تقویت مو پرداخت و رطوبت از دست رفته مو را به مرور زمان به آن برگرداند تا مو صاف، لطیف و شاداب گردد و حالت خشکی و وز بودن آن از بین برود.

ماسک مناسب تقویت موهای خشک و وز

استفاده از ماسک روغن بادام، زیتون و تخم مرغ و تهیه ماسک از این مواد و استفاده هفتگی از این ماسک و آغشته کردن کل موها با این مواد طبیعی و ماساژ موی خشک و فر با این مواد و شستشوی موها با شوینده مناسب و استفاده از نرم کننده در ساقه موها پس از استفاده از ماسک گیاهی موها را نرم و خوش حالت خواهد کرد.

استفاده از ماسک تخم مرغ، روغن بادام، ماست، سس مایونز و ماسک عسل و آبلیمو و استفاده از مخلوط این مواد بر روی کف سر و موها و ماساژ موها با این مواد و شستشوی مو با آب ولرم پس از گذشت یک ساعت خشکی موها و وز بودن آنها را به سادگی درمان می نماید و ویتامین های موجود در این ماسک ها به ترمیم خشکی موها کمک خواهد کرد و شوره سر را نیز رفع می نماید.

 شستشوی مو بعد از استحمام با سرکه سیب در تقویت موی خشک و وز بسیار تاثیر دارد و سرکه سیب رطوبت از دست رفته مو را به آن باز می گرداند و ضمن حفظ رطوبت موها پس از استحمام چربی و آلودگی موها را نیز از بین می برد و مانع از خشک شدن و وز شدن موها پس از استحمام می گردد.

[تعداد: 2   میانگین: 3.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha