مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

رنگ کردن مو رنگ کردن مو
25 دسامبر 2018 بدون نظر 489 بازدید

روش های طبیعی برای رنگ کردن مو

رنگ کردن مو برای خانم ها به دلیل حس تنوع طلبی ذاتی آنها کاری بسیار خوشایند و دلپذیر می باشد و امروزه این رنگ کردن که با استفاده از مواد شیمیایی انجام می پذیرد گر چه تنوع زیادی را برای خانم ها ایجاد می نماید اما به مرور باعث بروز خشکی، شکنندگی و کدری در موها خواهد شد و گاهی این آسیب ها به قدری شدید خواهند بود که جز کوتاه کردن موها چاره ای برای خانم ها باقی نخواهد ماند اما با رنگ کردن موها با رنگ های طبیعی خانم ها دچار چنین عوارضی نخواهند شد اما روش های طبیعی برای رنگ کردن مو با استفاده از چه مواد طبیعی ممکن می شود.

رنگ کردن مو

در گذشته رنگ کردن مو با استفاده از مواد طبیعی و گیاهی انجام می پذیرفته است اما به مرور به جای این رنگ های طبیعی به دلیل تنوع طلبی رنگ های شیمیایی که طیف وسیعی را رنگ ها را برای خانم ها ایجاد می نمایند جایگزین رنگ های طبیعی شده اند که این رنگ ها به دلیل مواد تشکیل شده مشکلات فراوانی را برای موها ایجاد می نمایند و به دلیل عوارض و حساسیت هایی که ایجاد می نمایند برخی از خانم ها دوباره به استفاده از رنگ های طبیعی رو آورده اند تا با استفاده از این رنگ ها در کنار تغییر رنگ موی خود به تقویت موها نیز بپردازند.

روش های طبیعی برای رنگ کردن مو

روش های طبیعی برای رنگ کردن مو

  • حنا یکی از بهترین و قدیمی ترین رنگ دهنده های طبیعی برای مو و ناخن می باشد که از درختچه ای به همین نام تهیه می شود و افرادی که قرمزی رنگ آن را دوست ندارند می توانند حنا را با مواد طبیعی دیگری مخلوط کنند تا رنگ‌ مورد نظر آنها بدست بیاید.
  • یکی از روش های رنگ کردن موی سفید لابه لای موها ترکیب چهار قاشق تنباکو با آب می باشد و قرار دادن جوشانده خنک شده تنباکو بر روی موها باعث تیره شدن موی سفید خواهد شد.
  • جوشانده پوست تازه گردو نیز ماده ای مناسب جهت تیره کردن موی سفید می باشد.
  • برای تهیه رنگ قهوه ای روشن برای موها می توان ۷۰ گرم ریشه ریواس را ۱۰ دقیقه جوشاند و به آن چند قاشق سرکه سیب و یک عدد تخم مرغ اضافه کرد و این ترکیب را بر روی سر قرار داد و بعد از یک ساعت با آب ولرم شست تا رنگ قهوه ای روشنی برای موها ایجاد شود.
  • جهت تهیه رنگ قهوه ای روشن می توان یک قاشق قهوه را با دو قاشق بابونه و دو قاشق روناس ترکیب و آسیاب کرد و با آب جوش مخلوط کرد و خمیر به دست آمده را بر روی موها قرار داد و بعد از یک ساعت آبکشی نمود.
  • با ترکیب دو قاشق قهوه، دو قاشق پوست گردوی تازه، حنا و دو قاشق وسمه می توان خمیری نرم و یکدست تهیه نمود و رنگ موی تیره را به قهوه ای روشن تغییر داد و بعد از دو ساعت موها را آبکشی کرد تا تاثیر رنگ ظاهر گردد.

رنگ کردن مو در بارداری

اکثر خانم های باردار تمایل زیادی به رنگ کردن موهایشان در این دوران دارند و سئوالات زیادی را در مورد تاثیر رنگ کردن بر سلامت جنین در مراجعات خود به متخصصین زنان مطرح می نمایند و طبق نظر متخصصین گر چه شواهد و مدارک مستندی در مورد تاثیر رنگ کردن بر سلامت جنین وجود ندارد اما به دلیل احتمال خطر در ماه های اولیه بارداری خانم ها بهتر است این کار را به ماه های آخر بارداری موکول نمایند و یا از رنگ های طبیعی با دفعات کم جهت رنگ کردن موی خود استفاده نمایند زیرا ممکن است رنگ های طبیعی نیز در این دوران باعث بروز حساسیت برای مادران باردار شوند.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha