مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

رنگ کردن ابروها رنگ کردن ابروها
30 دسامبر 2018 بدون نظر 518 بازدید

رنگ کردن ابروها با استفاده از مواد گیاهی

افراد بسیاری مخصوصا خانم ها علاوه بر تغییر رنگ مو، علاقه دارند که رنگ موهای ابرو را نیز تغییر دهند تا بدین ترتیب جذابیت و زیبایی چهره خود را افزایش دهند، در همین راستا در این مقاله، رنگ کردن ابروها با استفاده از مواد گیاهی مورد بررسی قرار گرفته شده است.

عوارض رنگ کردن ابروها با مواد شیمیایی

رنگ های شیمیایی متنوعی جهت رنگ کردن ابرو وجود دارد، برخی افراد از رنگ موی سر جهت رنگ کردن ابرو نیز استفاده می کنند، اما استفاده ی مداوم از این رنگ ها موجب ایجاد حساسیت پوستی، التهاب و حتی خشکی پوست خواهد شد، پوسته پوسته شدن ابروز دیگر عوارض رنگ کردن ابرو با مواد شیمیایی است، لذا باید مدت قرار گیری رنگ ابرو بر روی موهای این ناحیه از صورت کوتاه مدت باشد و به محض رنگ گرفتن ابرو، باید رنگ از روی ابرو برداشته شود.

رنگ کردن ابروها با استفاده از مواد گیاهی

رنگ کردن ابروها با مواد گیاهی

با مواد گیاهی و طبیعی زیر می توان، ابرو را به رنگ های مختلفی درآورد:

  • استفاده از قهوه و یا نسکافه ی جوشیده شده و سرد شده بر روی ابروها و ماساژ آن به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه، موجب تغییر رنگ ابرو خواهد شد.
  • حنا به راحتی موجب تغییر رنگ موی ابروها خواهد شد، کافی است که کمی از پودر حنا را با آب مخلوط کنید و بعد از یک ساعت به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بر روی ابروها قرار دهید و در نهایت آن را پاک کنید.
  • گیاه اسپرک، رنگ مو را به زرد و بور تغییر می دهد، لذا کافی است که کمی از پودر این گیاه را با آب بجوشانید و پس از سرد شدن بر روی ابرو ماساژ دهید تا تغییر رنگ حاصل گردد.
  • ترکیب گل ریواس، گل بابونه و حنا سبب تغییر رنگ ابروها به رنگ مسی خواهد شد، کافی است که مقدار مساوی از پودر این سه گیاه را روی حرارت با کمی آب جوشیده و سرد کنید و بر روی موهای ابرو ماساژ دهید.

مزایای رنگ کردن ابروها با مواد گیاهی

  • عدم ایجاد حساسیت پوستی، التهاب و عدم سوختگی پوست از مزایای رنگ کردن ابرو با مواد گیاهی و طبیعی است.
  • رنگ های طبیعی و گیاهی علاوه بر اینکه به بافت و ریشه ی مو آسیبی وارد نخواهند کرد، با خواص طبیعی و بی نظیر خود سبب افزایش لطافت، ضخامت و پرپشتی ابروها خواهند شد.
  • برخی افراد نظیر زنان باردار به خصوص در سه ماه اول بارداری به دلیل احتمال آسیب وارد کردن به جنین، امکان استفاده از رنگ های شیمیایی را ندارند، لذا می توانند با رنگ های گیاهی به رنگ کردن مو و ابروی خود اقدام کنند.
  • افراد بسیاری جهت حفظ لطافت و ضخامت موهای خود، تمایلی به رنگ های شیمیایی ندارند، از این رو رنگ های طبیعی برای این افراد بسیار مناسب خواهد بود.
[تعداد: 1   میانگین: 3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha