مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

رنگ مو طبیعی رنگ مو طبیعی
25 دسامبر 2018 بدون نظر 619 بازدید

فرمول ساخت رنگ مو طبیعی

در گذشته رنگ کردن موها تنها با استفاده از فرمول های گیاهی و طبیعی انجام می شده است که به جز رنگ کردن در تقویت مو بسیار مفید بوده اند اما به مرور رنگ های شیمیایی که عوارض زیادی را برای موها به دنبال دارند جایگزین رنگ های طبیعی شده اند اما امروزه افرادی که به سلامت موهای خود اهمیت می دهند به رنگ کردن موی خود با رنگ های طبیعی علاقمند شده اند و به دنبال فرمول تهیه این رنگ ها هستند که ما در اینجا فرمول ساخت رنگ مو طبیعی را تا حد امکان توضیح خواهیم داد‌.

رنگ مو طبیعی

رنگ مو طبیعی رنگی می باشد که تماما با استفاده از مواد طبیعی و گیاهی ساخته شده باشد بدون آنکه هیچ گونه مواد شیمیایی مضری در ترکیب آن استفاده نشده باشد و گر چه این رنگ ها به نسبت رنگ های شیمایی از طیف کمی برخوردار هستند اما عوارض آنها به نسبت رنگ های شیمیایی برای مو، پوست سر و سلامتی بسیار ناچیز می باشد و کمتر کسی پیدا می شود که از عوارض رنگ کردن مو با رنگ طبیعی شکایتی داشته باشد اما در مقابل رنگ های شیمایی باعث ایجاد خشکی، کدری، بد حالتی و سوختگی در موها خواهند شد و از این طریق به مرور زمینه ریزش مو را فراهم خواهند کرد.

فرمول ساخت رنگ مو طبیعی

چند فرمول ساخت رنگ مو طبیعی

  • یکی از اولین رنگ دهنده های گیاهی و طبیعی که به ذهن ما می رسد حنا می باشد که از قدیم مورد استفاده بزرگترها بوده است اما اگر امروزه کسی رنگ قرمز حنا را برای موهای خود نمی پسندد می تواند با ترکیب مواد طبیعی دیگر قرمزی حنا را کاهش دهد و به رنگ های قهوه ای متمایل بسازد.
  • افرادی که از موهای سفید لابه لای موهای تیره خود ناراضی هستند می توانند چند قاشق تنباکو را بجوشانند و جوشانده سرد شده آن را به موهای خود بزنند تا موی سفید آنها تیره گردد.
  • برای رنگ کردن موهایی که کلا سفید هستند باید دو قاشق پودر گل شقایق و دو قاشق پودر پوست گردوی تازه را با یک لیوان آب جوش خمیر کرد و این خمیر را به آرامی بر روی مو قرار داد و بعد از دو ساعت شستشو داد.
  • برای تهیه رنگ قهوه ای روشن ۵۰ گرم ریشه ریواس را باید با یک لیوان آب جوشاندید و به آن ۴ قاشق سرکه سیب و یک عدد تخم مرغ اضافه کرد و ترکیب را به کل سر مالید و پس از یک ساعت موها را آبکشی نمود.
  • برای طلایی و روشن شدن موها ۵ قاشق گل بابونه، ۵ قاشق گل ریواس را می توان با سه لیوان آب جوشاند و صاف نمود و این جوشانده را پس از سرد شدن روی موها ریخت و ماساژ داد و پس از یک ساعت شستشو کرد تا موها روشن و طلایی رنگ شوند.
  • جهت تهیه رنگ شرابی می توان یک چغندر متوسط را در آب جوشاند و به آن ۶ قاشق حنا اضافه کرد و مخلوط به دست آمده را روی موها قرار داد و پس از یک ساعت موها را شست.

تقویت مو با گیاهان

خانم هایی که به دلیل رنگ کردن مکرر موهای خود با رنگ های شیمیایی دچار شکنندگی، کدری و خشکی مو شده اند می توانند قبل از استحمام به موهای خود زرده تخم مرغ، روغن زیتون و یا نارگیل بزنند و اجازه بدهند این مواد حدود نیم ساعت بر روی موی آنها باقی بماند همچنین در هنگام رنگ کردن مو با مواد طبیعی و گیاهان می توانند این مواد را به رنگ های خود اضافه کنند که کیفیت و تازگی گیاهان، نحوه ترکیب آنها و جنس موی فرد در تاثیر گذاری این مواد بر روی موهایشان متفاوت خواهد بود و اثرات رنگ های شیمیایی را به مرور از بین خواهد برد.

[تعداد: 2   میانگین: 3.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha