مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

رفع طاسی سکه ای رفع طاسی سکه ای
22 اکتبر 2018 بدون نظر 793 بازدید

روش های تضمینی برای رفع طاسی سکه ای

طاسی سکه ای یا ریزش موی آلوپسی از انواع ریزش مو هاست که برخی از افراد ممکن است به دلایل مختلف به ان مبتلا شوند. احتمال بروز این مشکل در تمامی سنین یکسان است به همین علت بهتر است همه ی افراد با آن آشنایی کافی داشته باشند. به علت اینکه در این بیماری موهای قسمت های مختلف بدن دچار ریزش میشود بسیاری از افراد دچار نگرانی میشوند در صورتی که این بیماری به سلامتی فرد هیچ گونه آسیبی وارد نخواهد کرد. در این مطلب به روش های تضمینی برای رفع طاسی سکه ای بیشتر خواهیم پرداخت.

علت و علائم طاسی سکه ای

طاسی سکه ای به مشکلی گفته میشود که در آن بیمار شاهد ریزش موی سر در در قسمت های مختلف بدن خواهد بود به طوری که در اکثر موارد ریزش موها با خارش و سوزش همراه است.

معمولا به علت علائمی که این بیماری دارد بسیاری از افراد آن را با کچلی قارچی اشتباه میگیرند. البته افراد بسیار کمی به این بیماری مبتلا میشوند و نباید همیشه علت ریزش موی مدور را بیماری آلوپسی دانست.

روش های تضمینی برای رفع طاسی سکه ای

علت بیماری آلوپسی به صورت قطعی مشخص نیست اما این بیماری به علت نوعی اختلال در سیستم ایمنی بدن به وجود می آید و همین باعث میشود تا بدن موهایی که رشد میکنند را به اصطلاح پس بزند به همین دلیل برای رفع طاسی سکه ای نمیتوان از روش های کاشت مو استفاده کرد چون در مدت زمانی بسیار کوتاه موها دچار ریزش خواهند شد.

رفع طاسی سکه ای به صورت قطعی

برای رفع طاسی سکه ای به صورت قطعی تنها کاری که میتوان انجام داد این است که از روش های ترمیم مو استفاده کرد. بهتر است بدانید روش های دیگری که وجود دارند به هیچ وجه باعث درمان صد درصد این بیماری نخواهند شد و ممکن است در بسیاری از مواقع بیماران با استفاده از آن به نتایج دلخواه دست پیدا نکنند.

روش های ترمیم مو به روش هایی گفته میشود که در آن برای پنهان نمودن کچلی و طاسی از پروتز و موهای مصنوعی استفاده میشود. در این روش موهای مصنوعی با استفاده از چسب بر روی سر بیمار پیوند زده خواهد شد به همین دلیل افرادی که دچار ریزش موی آلوپسی شده اند میتوانند از این روش برای رفع طاسی سکه ای استفاده کنند.

رفع طاسی سکه ای با درمان های دارویی

برای رفع طاسی سکه ای میتوان در مواردی از داروها هم استفاده کرد. استفاده از داروهایی مانند پماد آنترالین و ماینوکسیدیل ممکن است در برخی موارد نتایجی به دنبال داشته باشد.

تزریق کورتون هم برای رفع ریزش موی سطحی نتایجی را به دنبال خواهد داشت. اما به طور کلی هنوز دارویی برای درمان قطعی این مشکل وجود ندارد.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha