مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

رشد مو ماهانه رشد مو ماهانه
27 اکتبر 2018 بدون نظر 4893 بازدید

میزان رشد مو ماهانه چقدر است؟

در صورتی که به دلایل مختلف مجبور شده باشید موهایتان را کوتاه کنید حتما برای رشد مجدد آن لحظه شماری میکنید به همین دلیل به دنبال این هستید که رشد مو ماهانه چقدر است؟ برای پاسخ به این سوال باید قبل از هر چیز این نکته را بدانید که رشد مو به عوامل مختلفی بستگی دارد به همین دلیل نمیتوان به صورت دقیق میزان آن را تعیین کرد. اما به طور کلی طبق بررسی هایی که محققان انجام داده اند میتوان به صورت میانگین عددی را برای رشد موها در سال و ماه بیان کرد.

میزان رشد مو ماهانه چقدر است؟

میزان رشد مو ماهانه به عوامل مختلفی بستگی دارد به همین دلیل نمیتوان به صورت دقیق گفت که موها در طول سال یا ماه چقدر رشد میکنند.

البته به طور کلی میانگین رشد مو در افراد مختلف ۱٫۳ سانتی متر در ماه است یعنی موها در افراد مختلف به صورت میانگین به اندازه نیم میلی متر در طول روز رشد خواهد داشت.

میزان رشد مو ماهانه چقدر است؟

البته باید توجه داشته باشید که این میزان ممکن است در افرادی که دچار ریزش مو میشوند تا حد زیادی کاهش پیدا کند به همین دلیل میتوان گفت میزان ۱٫۳ سانتی متر فقط برای افرادی است که از موهای سالم و معمولی برخوردارند و دچار بیماری های مختلف نشده اند.

میزان رشد مو به چه عواملی بستگی دارد؟

همانطور که گفتیم میزان رشد مو در ماه به عوامل مختلفی بستگی دارد که از میان آن میتوان به ژنتیک و شرایط بدنی اشاره کرد. اگر دقت کرده باشید برخی از افراد رشد موهایشان سریعتر از سایر افراد است.

اما علاوه بر این مصرف غذاهای مختلف هم میتواند در مقدار رشد موها تاثیر قابل توجهی داشته باشد. به طوری که سوء تغذیه و کمبود ویتامین ها در بدن باعث کاهش رشد مو خواهد شد.

علاوه بر مواردی که گفته شد بیماری های مختلف هم میتوانند باعث کاهش رشد مو و حتی ریزش مو شوند. مثلا افرادی که دچار بیماری های خود ایمنی شده اند و یا به بیماری های کبدی و … مبتلا هستند ممکن است رشد موهایشان تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

برای افزایش میزان رشد مو ماهانه باید چه کرد؟

برای افزایش رشد مو ماهانه بهتر است تا جایی که امکان دارد به وضعیت غذایی خود توجه کافی داشته باشید چون همانطور که گفتیم رشد موها تا حد زیادی به غذاهایی که انسان مصرف میکند بستگی دارد.

علاوه بر این بهتر است برای تقویت موها از داروهای گیاهی و روش هایی که در کلینیک ها به کار گرفته میشود استفاده نمایید تا شاهد رشد موهای خود باشید. ممکن است مقاله مواد غذایی مفید برای افزایش سرعت رشد مو نیز برای شما مفید باشد.

[تعداد: 23   میانگین: 4.3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha