مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

رشد طبیعی مو رشد طبیعی مو
22 اکتبر 2018 بدون نظر 684 بازدید

رشد طبیعی مو در افراد مختلف چقدر است؟

در برخی از افراد ممکن است رشد طبیعی مو ها کمتر از حد نرمال باشد و علاوه بر این موها بیشتر از تعداد مجاز دچار ریزش شوند. افرادی که دچار این مشکلات میشوند در مدت زمانی کوتاه تمام موهای خود را از دست خواهند داد به همین دلیل باید با استفاده از روش های مناسب به تقویت موهایشان بپردازند تا بتوانند از موهایی پرپشت برخوردار شوند. در این مطلب به مقدار طبیعی رشد مو و روش هایی برای افزایش رشد موها خواهیم پرداخت.

رشد طبیعی مو در افراد مختلف

میزان رشد طبیعی مو برای خانم ها بسیار اهمیت دارد چون بسیاری از خانم ها به محض این که موهایشان را کوتاه میکنند روز شماری میکنند تا شاهد رشد مجدد موها باشند.

به طور کلی اگر به دنبال دانستن میزان دقیق رشد موها هستید باید بدانید که عوامل مختلفی در رشد موها دخالت دارند به همین دلیل نمیتوان به صورت دقیق رشد مو را برای همه ی انسان ها بیان کرد.

رشد طبیعی مو در افراد مختلف چقدر است؟

اما به طور کلی میانگین رشد مو در افراد مختلف ۱۵ میلی متر در ماه است. بهتر است بدانید سن و سال و تغییرات هورمونی که به دلایل مختلف در بدن خانم ها به وجود می آید هم تغییر سرعت رشد موها خواهد شد به همین دلیل ممکن است در برخی از مواقع رشد موها حتی به نصف میزانی که گفته شد برسد.

چه عواملی باعث کاهش رشد طبیعی مو میشوند؟

عوامل زیادی وجود دارند که باعث رشد طبیعی مو ها خواهند شد. بهتر است بدانید اگر برای رشد موها شرایط کافی را فراهم نکنید به احتمال زیاد رشد موهایتان تا حد زیادی کاهش خواهد یافت و حتی ممکن است دچار ریزش مو شوید.

یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید تغذیه است چون موها برای رشد به ویتامین های ضروری و مواد تغذیه ای مختلف نیاز دارند.

مشکلات روحی، سوء تغذیه، مشکلات کبدی، کم کاری تیروئید و بیماری های مختلف دیگر همگی از عواملی هستند که ممکن است باعث کاهش رشد موها شوند.

برای افزایش رشد طبیعی مو باید چه کرد؟

برای افزایش رشد طبیعی مو باید تا جایی که ممکن است به سلامت عمومی بدنتان توجه کافی داشته باشید و علاوه بر این سعی کنید هر چند وقت یک بار با استفاده از ماسک های گیاهی و روش هایی که وجود دارد به تقویت موهایتان بپردازید. همچنین باید به نوع شستشوی موهایتان هم توجه کافی داشته باشید تا کمترین آسیب به موها وارد شود.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha