مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

طاسی سکه ای در زنان طاسی سکه ای در زنان
11 آگوست 2018 بدون نظر 266 بازدید

دلایل و روش های درمانی برای طاسی سکه ای در زنان

شاید بسیاری از شما با این مسئله مواجه شده باشید که در برهه ای از زمان قسمتی از موهای سرتان به صورت دایره وار شروع به ریزش کرده باشد. مطمئنا بسیار سردرگم شده اید و به فکر درمان افتاده اید. اما قبل از درمان نیاز است که شما از مشکلی که با آن مواجهه شده اید و همچنین علل پدید آمدن آن آگاه شوید. اول از همه باید بدانید که به این بیماری طاسی سکه ای یا آلوپسی گفته می شود. این ریزش می تواند دلایل مختلفی داشته باشد از همین رو در این مقاله به بررسی دلایل و روش های درمانی برای طاسی سکه ای در زنان می پردازیم تا افراد با آگاهی بیشتری در رابطه با بیماری خود و دلایل بروز آن داشته باشند.

دلایل بروز طاسی سکه ای در زنان

یکی از مهم ترین دلایل بروز طاسی سکه ای در زنان را می توان نوعی اختلال ریزش موی سر دانست که سیستم ایمنی بدن در آن نقش بسزایی دارد. در واقع سیستم ایمنی بدن به اشتباه فولیکول های مو را مورد هدف قرار می دهند و به آنها حمله می کنند در نتیجه طاسی موضعی یا آلوپسی رخ می دهد.

دلایل و روش های درمانی برای طاسی سکه ای در زنان

این بیماری که به صورت ناگهانی در افراد ظهور می کند و تنها یک ناحیه محدود را تحت تاثیر قرار می دهد پس از مدتی حدودا یک سال دوباره رشد خود را از سر گرفته و فرد هیچگونه طاسی در ناحیه مورد نظر نمیبیند.

پزشکان تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام داده اند اما هنوز دلیل مشخصی برای این حمله های ناگهانی وجود ندارد. البته یکی از بهترین مزایایی که این ریزش مو دارد این است که این ریزش مو سکه ای به فولیکول های مو اجازه می دهند تا دوباره رشد خود را از سر گیرند.

درمانی برای طاسی سکه ای در زنان

باید بدانید بسیاری از پزشکان معتقدند که درمان تمام موارد ریزش موی سکه ای ضروری نبوده زیرا درمان آلوپسی دائمی نبوده همچنین در بسیاری از مواقع این ریزش مو دوباره پس از گذشت مدتی رشد خود را از سر گرفته و به حالت اولیه بر میگردد اما برخی از افراد تمایل زیادی به درمان دارند از جمله این درمان ها داروی کورتیکواستروئید می باشد که یک نوع داروی ضدالتهابی می باشد که به صورت آمپول، کرم یا لوسیون و یا به شکل خوراکی تجویز می شود. یکی دیگر از داروها ماینوکسیدیل می باشد که بدون نسخه پزشک نیز قابل تهیه بوده و با تحریک فولیکول های مو کمک می کند تا دوباره رشد کنند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha