مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو در زنان ریزش مو در زنان
۳ مرداد ۱۳۹۷ بدون نظر 206 بازدید

دلایل ریزش مو در زنان چیست؟

با اینکه ریزش مو یکی از فاز های سیکل طبیعی هر تار مو می باشد اما ریزش گسترده و سریع موها غیر طبیعی است و فرد را دچار کم پشتی مو یا طاسی می کند. بروز این گونه عارضه ها در زنان نیز دیده می شود. ریزش مو در زنان می تواند علل مختلفی داشته باشد.

اختلالات هورمونی و ابتلا به برخی بیماری ها موجب ریزش مو در زنان می شود

اختلالات هورمونی که بنا به دلایل مختلفی از قبیل بارداری و زایمان، بیماری هایی مانند سندرم پلی کیستیک، مشکلات غده تیروئید، کمبود برخی از ویتامین ها در بدن و … رخ می دهند که می تواند موجب ریزش و نازک شدن موی سر شوند. در این گونه موارد  اولین قدمی که جهت درمان ریزش مو در زنان می تواند برداشت، کنترل و درمان اختلالات هورمونی است.

دلایل ریزش مو در زنان چیست؟

 تاثیر مراقبت ناکافی از موها و سبک زندگی غلط بر ریزش موی سر

عادت های غلط و انجام کارهایی که موجب صدمه زدن به فولیکول مو می شود مانند رنگ کردن مو و استفاده از وسایل و مواد حالت دهنده ی مو به صورت بی رویه و غیر اصولی، بستن نادرست موها که موجب کشیده شدن بیش از حد موها می شود، رژیم تغذیه ای نامناسب که مواد مغذی مورد نیاز مو را تامین نمی کند و … همگی موجب ضعیف شدن فولیکول مو و از بین رفتن استحکام آن می شود و به این ترتیب ریزش مو ها با شدت بیشتری نسبت به حالت طبیعی اتفاق می افتد. در این گونه موارد علاوه بر ریزش مو شاهد خشک و نازک شدن موهای باقی مانده نیز خواهیم بود.

وجود زمینه ارثی یکی از علل ریزش مو در زنان است

زنان نیز مانند مردان دچار طاسی ناشی از هورمون مردانه منتهی با الگوی ریزش زنانه می شوند. هورمون تستسترون که جزء هورمون های مردانه محسوب می شود مقادیر کم آن در بدن خانم ها توسط تخمدان ها به صورت طبیعی تولید می شود. ریزش مو و بروز طاسی سر در زنان گاهی به علت بالا بودن هورمون مردانه و گاهی هم به دلیل حساسیت فولیکول های موی سر حتی به مقدار کم و طبیعی آن ممکن است رخ دهد. در مواردی که اختلالات هورمونی خاصی در فرد مشاهده نشود علت ریزش مو را  به زمینه ارثی فرد نسبت می دهند و بیماری خاصی محسوب نمی شود. به هر حال برخی درمان های دارویی برای این گونه ریزش مو وجود دارد که برای برخی از زنان می تواند مفید باشد.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]




دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم




captcha