مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش موی هورمونی در زنان ریزش موی هورمونی در زنان
11 اکتبر 2018 بدون نظر 672 بازدید

دلایل ریزش موی هورمونی در زنان

ریزش مو انواع مختلفی دارد و هر فرد ممکن است در طول زندگی خود حداقل یکبار به انواع ریزش مو دچار شود به همین دلیل بهتر است تا جایی که امکان دارد با ریزش مو آشنایی داشت. متاسفانه برخی از افراد زمانی که اولین علائم ریزش مو را مشاهده میکنند دچار سردرگمی میشوند و استرس و اضطراب شدید را تجربه میکنند که همین باعث میشود شدت ریزش موهایشان بیشتر شود و مشکلات روحی و روانی زیادی را تجربه کنند. برای جلوگیری از این مشکلات میتوان با استفاده از روش هایی که وجود دارد از ریزش مو پیشگیری کرد. استفاده از داروهای گیاهی ، رعایت عادت های غذایی مناسب و توجه به سلامت روحی میتواند در اکثر موارد باعث جلوگیری از ریزش مو شود اما متاسفانه برخی از انواع ریزش موها قابل پیشگیری نیستند که یکی از آن ها ریزش موی هورمونی در زنان است.

ریزش موی هورمونی در زنان چیست؟

ریزش موی هورمونی در زنان مشکل شایعی است به صورتی که در اکثر موارد افرادی که برای درمان ریزش مو به متخصصان زیبایی مراجعه میکنند دچار این مشکل شده اند.

دلایل ریزش موی هورمونی در زنان

افرادی که به این مشکل مبتلا میشوند نمیتوانند از هر روشی برای رفع ریزش موی خود استفاده کنند چون موهایی که مستعد ریزش هستند را نمیتوان به راحتی تقویت کرد.

بهتر است بدانید ریزش موی هورمونی در آقایان بیشتر دیده میشود چون این نوع ریزش مو وابسته به هورمون های مردانه است اما به هر حال بسیاری از خانم ها ریزش موی خفیف تر را تجربه خواهند کرد.

ریزش موی هورمونی در زنان چه دلایلی دارد؟

دلیل ریزش موی هورمونی در زنان این است که برخی از افراد به صورت ژنتیکی موهای حساس به هورمون های مردانه دارند. وجود هورمون های مردانه  به خصوص تستسترون در بدن یکی از دلایل اصلی ریزش موی هورمونی و ژنتیکی است.

ریزش موی هورمونی به این علت رخ میدهد که تستسترون در بدن تبدیل به دی هیدروتستسترون میشود و این هورمون با تاثیر گذاری بر طول فاز رشد مو باعث میشود تا موها دچار ریزش شوند.

درمان ریزش موی هورمونی در زنان چگونه است؟

برای درمان ریزش موی هورمونی در زنان میتوان از درمان های دارویی استفاده کرد. فیناستراید و ماینوکسیدیل از رایج ترین داروها برای رفع ریزش موی ژنتیکی و یا هورمونی به شمار میروند که میتوان با استفاده از آن ها به نتایج قابل قبولی دست پیدا کرد.

البته باید توجه داشته باشید که استفاده از این داروها فقط باعث رفع موقت ریزش مو میشود. برای درمان دائمی ریزش موی هورمونی باید حتما از روش های کاشت مو استفاده کرد.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]




دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم




captcha