مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

موی صورت مردان موی صورت مردان
۳ مرداد ۱۳۹۷ بدون نظر 264 بازدید

دلایل ریزش موی صورت مردان

ریزش موی صورت مردان در اکثر موارد دلایلی مشابه دلایل ریزش موی سر دارد. ریزش مو در ناحیه صورت را نیز می توان به دو دسته ریزش های موقتی و ریزش های دائمی تقسیم نمود.

دلایل ریزش موی صورت مردان به صورت موقتی

مهمترین علت های ریزش موی موقتی عبارتند از: کمبود عناصر روی و آهن در بدن، استرس های وارد شده به بدن در اثر رژیم های سخت لاغری، اختلالات غده ی تیروئید، اکثر موارد بروز ریزش موی سکه ای، استرس های شدید و استفاده از برخی داروها که ریزش مو از عوارض آن ها به شمار می رود.

معمولا  چنانچه موارد گفته شده در زمان مناسبی کنترل شوند، ریزش موها موقتی بوده و پس از کنترل و درمان علت ریزش، موهای صورت رشد خود را دوباره از سر می گیرند.

دلایل ریزش موی صورت مردان به صورت دائمی

بیماری لوپوس، بیماری لیکن پلان، بیماری تریکوتیلومانیا،  اسکار های محل جراحی، سوختگی پوست صورت، نواحی رادیوتراپی و عفونت های قارچی و باکتریایی پوست نیز از مهمترین عوامل ریزش دائمی موهای صورت به شمار می روند.

دلایل ریزش موی صورت مردان

 اثر بیماری های لوپوس و لیکن پلاس

این بیماری ها بیماری های خود ایمنی بوده و می توانند فولیکول های مو را هدف قرار داده و برای همیشه از بین ببرند. نتیجه ی این حمله های سیستم ایمنی بدن به فولیکول های موی صورت، ایجاد نواحی بدون موی چند میلیمتری تا دو سانتی متری در نقاط مختلف ریش و سبیل است. زمانی که بیماری کنترل و یا خاموش شود می توان برای کاشت مو اقدام نمود.

اثر بیماری تریکوتیلومانیا

مردان مبتلا به  این بیماری روانی احساس می کنند که باید ریش و سبیل های خود را بکنند، کنده شدن مکرر موی صورت فولیکول های آن ها را ضعیف کرده و ممکن است باعث ریزش دائمی شود. در درمان این نوع ریزش مو پس از کنترل حالت روانی بیمار، داروهایی جهت رشد مجدد موها تجویز می شود و در صورت اثر نکردن دارو، کاشت مو پیشنهاد می شود.

نقش بیماری های قارچی و عفونی

بیماری های قارچی و عفونی پوست که عمقی هستند، می توانند فولیکول مو را درگیر کرده و آن را برای همیشه از بین ببرند. آکنه های شدید نیز چنین تاثیری داشته و موجب می شوند پوست موی صورت مردان به شکل نقطه نقطه دچار طاسی شود. آبسه دندان هم چنانچه به سطح پوست سر باز کند می تواند فولیکول های موی آن ناحیه از پوست را از بین ببرد.

اسکار های زخم و سوختگی پوست

این دو عارضه در صورتی که به اندازه مشخصی عمیق باشند، فولیکول های مو را از بین برده و باعث  می شوند که در محل عارضه هیچ مویی رشد نکند.

[تعداد: 1    میانگین: 2/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha